«ترومای آب» ما را رها نمی‌‌‌کند
محسن خرامین (روزنامه‌‌‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2271
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


گازرسانی به گلخانه های روستای مبارکه به بهره برداری رسید

اصفهان – مرادیان: بهره برداری از پروژه گازرسانی به مجموعه گلخانه های روستای مبارکه با حضور معاون امورعمرانی استاندار، مدیر کل امور روستایی استانداری، مدیرعامل شرکت گاز استان و معاونین، فرماندار، بخشداران، امام جمعه و مسئولین ادارات شهرستان تیران و کرون برگزار شد.
در مراسم بهره برداری از پروژه گازرسانی به مجموعه گلخانه های روستای مبارکه از توابع شهرستان تیران، معاون امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به کمبود آب در فلات مرکزی کشور، توسعه کشاورزی از طریق گلخانه ها را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: گاز طبیعی برای توسعه صنعت گلخانه داری حائز اهمیت و زیربنایی است.
مهران زینلیان، همچنین با تاکید بر ظرفیت های گردشگری موجود در منطقه، افزود: ایجاد شهرک های گلخانه ای یکی از راه های توسعه گردشگری است و نعمت گازطبیعی در شهرک های گلخانه ای که توانسته زمینه ی توسعه ی کشاورزی، گردشگری و اشتغالزایی را فراهم کند جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.
در ادامه سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان نیز، با اشاره به اینکه همسو با تأمین گاز بخش خانگی، توجه به بخش صنعت و بویژه کشاورزی برای این شرکت اهمیت بالایی دارد، اظهار داشت: مجتمع گلخانه ای روستای مبارکه با 15 هزار متر شبکه گذاری، با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. مهندس علوی، افزود: پایداری گازرسانی در فصل زمستان دغدغه شرکت گاز است اما تحقق این امر به همکاری وتوجه مشترکین در مصرف بهینه و منطقی نیاز دارد. گفتنی است ، شهرستان تیران و کرون با بیش از 600 واحد گلخانه ای قطب این صنعت در استان اصفهان محسوب می شود.