مرور تاریخ؛ راهی برای عبور از مراحل دشوار
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2147
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


مرگ، جراحت و آتش‌سوزی نتیجه برخورد 50خودرو

تصادف عجیب در جاده اهواز - بهبهان

همدلی| صبح دیروز ساعت هشت صبح در محور بهبهان-اهواز شاهد یکی از بزرگ‌ترین تصادفات جاده‌ای در کشور بود. در تصادف 5 خودرو به‌صورت زنجیره‌ای با همدیگر برخورد داشتند. این تصادف 27مصدوم و پنج فوتی در پی داشته است. 
مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفته: صبح دیروز (۲۰ دی‌ماه) در تماس با سامانه ۱۱۵ خبر تصادف زنجیره‌ای بیش از ۵۰خودرو در محور بههبان–رامهرمز روبه‌روی روستای دودانگه بهبهان اطلاع‌رسانی شد، در پی این حادثه چهار خودرو در آتش سوختند. 
پلیس‌راه خوزستان علت این تصادف را خطای انسانی عنوان کرده است. به گفته سرهنگ رضا دولتشاهی خطای انسانی در حادثه تصادف زنجیره‌ای ۵۰دستگاه خودرو در جاده بهبهان به اهواز بسیار مشهود است. 
دولتشاهی با اشاره به وقوع ۲ دو حادثه تصادف زنجیره‌ای در کیلومتر۱۰ جاده بهبهان - اهواز به ایرنا، گفت: در یک لاین جاده ۵۰دستگاه خودرو و در لاین دیگر ۹دستگاه خودرو با یکدیگر برخورد کردند.
 او افزود: جاده بهبهان - اهواز صبح امروز شاهد پدیده مه غلیظ صبحگاهی بود اما با توجه به عریض بودن جاده و وجود علائم و تجهیزات ایمنی عامل اصلی این تصادف زنجیره‌ای سرعت‌بالای خودروها و بی‌احتیاطی رانندگان بوده است.
 رئیس پلیس‌راه خوزستان گفت: برخی خودروها که آسیب کمتری دیده‌اند از محل حادثه تخلیه‌شده اما خودروهایی که دچار خسارت زیاد شده به پارکینگ منتقل شدند. او همچنین گفت: با پاک‌سازی محل حادثه جاده بهبهان - اهواز برای تردد خودروها بازگشایی‌شده است. 
سرهنگ دولتشاهی گفت: بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خوزستان در هفته جاری شاهد پدیده مه گرفتگی در استان هستیم به همین منظور از رانندگان تقاضا می‌شود با احتیاط بیشتر و سرعت مطمئنه در جاده‌ها تردد کنند. در حادثه تصادف زنجیره‌ای جاده بهبهان - اهواز که ساعت هفت و ۵۰دقیقه صبح امروز دوشنبه در کیلومتر۱۰ این جاده رخ داد 41نفر مصدوم شدند، 10نفر ترخیص شدند و حال دو نفر نیز وخیم گزارش‌شده است.
 این حادثه رانندگی تاکنون پنج کشته داشته است که چهار نفر از آن‌ها در محل حادثه جان باختند و یک نفر از جان‌باختگان در بیمارستان فوت‌شده است. در این تصادف زنجیره‌ای چند دستگاه خودرو دچار آتش‌سوزی شدند.