حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

محمدحسین لطیفی:

بازیگر برایم ملاک نیست

همدلی| محمدحسین لطیفی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی و داستان زندگی شهید محمد بروجردی، ابراز امیدواری کرد که این پروژه تبدیل به سریالی متمایز نسبت به دیگر تولیدات مرتبط با شهدا شود.
 این کارگردان سینما و تلویزیون که این روزها قرار است کارگردانی سریالی درباره شهید بروجردی را بر عهده داشته باشد، درباره این مجموعه که این روزها در مرحله پیش‌تولید است به خبرنگار مهر بیان کرد: من اخیراً کتابی به نام «محمد؛ مسیح کردستان» خواندم که تیتر بسیار زیبایی داشت و شخصیت شهید بروجردی در این کتاب برایم بسیار جذاب بود.
 او ادامه داد: روح بزرگ این شهید و حتی نوع برخوردش با دشمن یعنی کسی که مقابل شما قرار گرفته بسیار عجیب است. حضور در جنگ برای ایشان طبق رویه مولا علی (ع) است که کمترین میزان کشته برایش ملاک است و نه به هر قیمتی شهید شدن. 
کارگردان «سفر سبز» درباره جذابیت‌های درام شهید بروجردی اظهار کرد: این فرد از لرستان به سمت تهران می‌آید زندگی این انسان در زمان جنگ که کشور خیلی شرایط پیچیده‌ای دارد بسیار جذاب است.
 او که پیش‌ازاین پیشنهادهای مختلفی برای ساخت سریال درباره شهدا داشته است، گفت: شاید ساخت سریال خیلی از شهدا را به من می‌گفتند قبول نمی‌کردم کمااینکه پیش‌ازاین هم قبول نکردم؛ اما این کار برایم متفاوت بود و بسیار برنامه‌ریزی‌های خوبی با حامد عنقا تهیه‌کننده سریال برایش انجام‌شده است. 
امیدوارم بتوان این فکرها را محقق کرد تا اندکی کار متمایزی انجام دهیم. لطیفی درباره بازیگران این سریال و اینکه مشکل بودجه یا حضور چهره‌ها را خواهند داشت یا خیر هم گفت: به لحاظ استراتژی‌ای که با حامد عنقا داریم، دچار مشکل نمی‌شویم. برای کاری مثل سریال شهید بروجردی برای من بازیگر ملاک نیست. مثلاً فلانی بیاید فلان نقش را بازی کند که سریال من دیده شود؟ من هیچ‌وقت نمی‌خواهم این کار این‌گونه دیده شود.