مرور تاریخ؛ راهی برای عبور از مراحل دشوار
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2147
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


استفاده از سلاح ساچمه زن در ناآرامی‌ها تأیید شد

سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه در مورد تنش آبی روزهای گذشته در اصفهان گفت: در اصفهان اتفاق خوبی رخ داد و آن اتفاق هم این بود که مردم در هفته قبل به شورای تأمین استان مراجعه کردند و اعلام کردند که قصد اعتراض دارند و با هماهنگی شورای تأمین این اعتراض در چهارچوب قانونی انجام شد.
به گزارش مهر، وی افزود: اما روزهای بعد شاهد فراخوان‌هایی برای اعتراضات بودیم که البته مأموران یگان ویژه با رفتارهای نرم با مردم برخورد کردند و اخطارهای لازم را دادند. کرمی بیان کرد: به فرماندهان ما سنگ پرتاب کردند، فحش ناموس دادند اما آنها با آرامش با مردم برخورد کردند و معترضان را به آرامش دعوت کردند که البته همین گفت‌وگو با جمعیت منجر به این شد که تعداد زیادی از آنها، محل را ترک کنند. فرمانده یگان‌های ویژه با اشاره به اینکه برخی از فیلم‌هایی که در تنش آبی اصفهان در فضای مجازی منتشر شد، تقطیع شده بود، گفت: یک‌سری از فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی از حوادث اصفهان جعلی بود و اصلاً مربوط به یگان ویژه نبود. البته که بعضی از فیلم‌ها هم تقطیع شده بودند و ماجرا را علیه یگان ویژه نشان دادند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اما در برخی از فیلم‌ها این طور نشان داده می‌شود که مأمور یگان ویژه کلاشینکف به دست دارند، گفت: سلاح سازمانی یگان ویژه کلاشینکف است اما اگر کسی در ناآرامی‌های اجتماعی در دست یگان ویژه پلیس اسلحه جنگی ببیند، من به وی جایزه خواهم داد. کرمی ادامه داد: ما اصلاً در ناآرامی‌های اجتماعی با خود سلاح جنگی نمی‌بریم و سنگین‌ترین اسلحه ما در ناآرامی‌های اجتماعی در خیابان سلاح ساچمه‌زن است.
فرمانده یگان‌های ویژه به فراخوان‌های ضدانقلاب برای تخریب خط لوله آب رسانی از اصفهان به یزد اشاره کرد و گفت: این فراخوان اعلام شد و برخی از افراد قصد داشتن این خط لوله را تخریب کنند که اگر این اتفاق رخ می‌داد در یزد هم با بحران مواجه می‌شدیم اما با درایت مأموران یگان ویژه هم خط لوله سالم ماند و هم مردم به آرامش دعوت شدند و به خانه‌های خود بازگشتند.