غائله ماکارونی دست‌پخت کیست؟
صلاح‌الدین هرسنی
(تحلیلگر مسائل سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1937
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


حضور مجلسی‌ها در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو واکنش برانگیز شد

تمرکز نمایندگان انقلابی بر هواداران رئال مادرید

همدلی| تیمی از نمایندگان مجلس که برای شرکت در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده بودند سر از ورزشگاه فوتبال درآوردند. هرچند خود این نمایندگان تصاویر حضورشان در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را منتشر کردند ولی همین تصاویر کافی بود تا موجی از انتقادات در شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد. انتقاداتی که باعث شد نماینده تهران که عکس‌ها را منتشر کرده بود، به خاطر حضورش در ورزشگاه از مردم عذرخواهی کند. بیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی با یادآوری شعارهای نمایندگان مجلس یازدهم در حمایت از مردم محروم تأکید کردند این نمایندگان در ایران شعار مقاومت و تحمل زندگی در شرایط سخت را می‌دهند ولی خودشان در اروپا اوقاتشان را با تماشای فوتبال می‌گذرانند.
احمد نادری، نماینده تهران بامداد دیروز عکس‌هایی از حضور خود به همراه رحیم زارع نماینده آباده و حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برای تماشای بازی بین دو تیم رئال مادرید و سه‌ویا منتشر کرد. نادری در صفحه توییتر خود نوشت: «از نزدیک‌ و در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، برد زیبای رئال مادرید در مقابل سویا را شاهد بودم. مدت‌های مدید بود که ورزشگاه نرفته بودم. کاش وقت بود تا مردم‌نگاری طرفداران رئال را انجام‌ می‌دادم. بسیار منظم، جدی، متعصب و خونگرم بودند. هیچ نشانه‌ای از وندالیسم (خرابکاری) ندیدم.» نادری به همراه علی نیکزاد نایب‌رئیس مجلس و رحیم زارع نماینده آباده و مرتضی آقاتهرانی نماینده تهران برای شرکت در یکصدوچهل و سومین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کرده‌اند. او پیش‌ازاین نیز در توییتی دیگر نوشته بود که «دیدار با آقای خوزه ایگناسیو ایچانیز سالگادو؛ رئیس IPU پارلمان اسپانیا به همراه دو نفر دیگر از اعضای پارلمان، بسیار صریح و دوستانه بود. ضمن آسیب‌شناسی روابط تاریخی دوجانبه، هر دو طرف تأکید بر لزوم فعال‌تر شدن پارلمان‌ها برای توسعه روابط و همچنین مبارزه با یک‌جانبه‌گرایی آمریکا داشتیم.»
این روزها که مشکلات معیشتی در ایران افزایش پیداکرده بسیاری از مسئولان به شیوه‌های مختلف مردم را دعوت به تحمل و قناعت می‌کنند. انتشار تصاویری که نشان می‌دهد مقامات در شرایط رفاهی خوبی هستند و اوقات فراغت خود را در یک کشور اروپایی در ورزشگاه فوتبال می‌گذرانند باعث عصبانیت افکار عمومی شده است. 
در واکنش به این اقدام نادری و رحیم زارع، کاربران شبکه‌های اجتماعی به بازخوانی مواضع آنان پرداختند و آنان را نقد کردند. همچنین برخی با تمرکز کردن روی تصاویر منتشرشده از آنان در ورزشگاه نوشتند که رحیم زارع دیگر نماینده حاضر در ورزشگاه هندزفری گران‌قیمتی را به همراه داشته است. 
به‌هرحال در واکنش به این انتقادات دیروز نادری در توییترش نوشت: «دیشب ساعت ۹ شب و بعد از اتمام جلسات با توجه به اینکه در دوره دانشجویی هم بعضاً بازی‌های لیگ اروپا را با توجه به رویکردهای مردم شناختی دنبال می‌کردم، از این فرصت در پایان برنامه کاری روزانه استفاده کردم و طبق گزارش‌های قبلی از جلسات و برنامه‌ها که منتشر کردم، این مورد را هم به اشتراک گذاشتم، چراکه مسئله‌ای برای پنهان کردن از مردم وجود ندارد. این برنامه و بازدید از شهر در شب قبل از آن تنها برنامه جانبی بود که در این سفر داشتم و درعین‌حال اگر باعث رنجش مردم عزیزمان شده عذرخواهم. از این به بعد هم همچنان خودم را مقید به ارائه گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌ها می‌دانم.»