غائله ماکارونی دست‌پخت کیست؟
صلاح‌الدین هرسنی
(تحلیلگر مسائل سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1937
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


رئیس اتحادیه قنادان اعلام کرد

رونق بازار سیاه روغن تخصصی قنادی

رونق بازار سیاه روغن
 تخصصی قنادی
رئیس اتحادیه قنادان از مشکلات این صنف در تأمین روغن و شکر موردنیاز خود خبر داد و گفت: باوجوداین مشکلات اما هیچ‌گونه افزایش قیمتی در شیرینی شب یلدا نخواهیم داشت. علی بهره‌مند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت شیرینی برای شب یلدا تغییری نخواهد کرد، گفت: قیمت هر کیلو شیرینی تر در واحدهای درجه‌یک ۷۸ هزار تومان، زبان و پاپیونی ۶۵ هزار تومان، دانمارکی ۶۵ هزار تومان و کیک یزدی نیز ۴۹ هزار تومان است. 
رئیس اتحادیه قنادان با بیان اینکه روغن تخصصی قنادی به‌سختی پیدا می‌شود و همین امر باعث شده که بازار سیاه آن رونق بیشتری بگیرد، افزود: قنادان مجبورند روغن موردنیاز خود را بالاتر از نرخ مصوب از بازار آزاد تهیه کنند. در مورد شکر هم همین اتفاق افتاده است. شکر با قیمت‌های دولتی به صنف ما تعلق نمی‌گیرد و مجبور هستیم آن را هم از بازار آزاد تهیه کنیم. 
وی در پایان گفت: وقتی قیمت مواد اولیه بالا رود قیمت تمام‌شده تولید یک محصول هم بالا می‌رود. وقتی قیمت‌ها بالا رود طبیعتاً تقاضا کاهش می‌یابد. در حال حاضر تقاضای خرید شیرینی نسبت به قبل از کرونا  بسیار کم شده و یکی از دلایل آن نیز کاهش قدرت خرید مردم است.