برخی مسئولان وتلاش برای ایجاد نارضایتی
فضل الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2027
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


جلسات اصلاح‌طلبان برای بازسازی پس از شکست

همدلی| این روزها اخبار کمی از فعالیتهای اصلاح‌طلبان منتشر می‌‌شود و همین هم باعث شده تا بسیاری به این باور برسند که فعالیت سیاسی این جبهه بعد از ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر رو به افول بوده است. در روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری خرداد گذشته این جریان جلسات فشرده‌ای را برگزار می‌‌کرد، اما همین که انتخابات تمام شد همه چیز هم تغییر کرد. اما حالا یکی از اعضای جبهه اصلاحات ایران گفته که جلسات این جبهه برگزار می‌‌شود اما برای بازسازی نیروها. 
اسماعیل گرامی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان ‌این‌که بعد از انتخاباتی مثل انتخابات ریاست جمهوری چه اصول‌گرایان باشند چه اصلاح‌طلبان یک سکوت حداقل شش ماه تا یک سال طبیعی است، اظهار کرد: «جریانی که پیروز شده باید وزرا، استانداران و روسای سازمان‌ها را انتخاب کند و در واقع دولت را به عهده بگیرد که این زمانبر است. جریان شکست خورده هم طبیعی است که به دولت زمان بدهد تا کار خود را انجام دهد که این بار اصلاح‌طلبان بخاطر نظارت استصوابی در این انتخابات شکست خورده‌اند اما آنها عملکرد دولت را رصد می‌کنند. اصلاح‌طلبان همزمان با رصد دولت، اقدام به بازسازی جریان خود هم می‌کنند به همین دلیل هم جلسات جبهه اصلاح‌طلبان هم ادامه دارد.» 
در هفته‌های گذشته بسیاری از اصلاح‌طلبانی که معمولا نسبت به فضای موجود منتقد بودند سکوت کرده‌‌اند همین موضوع هم باعث افزایش انتقادات به آنان شده است، اما حالا گرامی‌مقدم معتقد است که فعلا برای انتقاد از دولت رئیسی زود است. موضوع بازسازی ساختاری جریان اصلاحات از بعد از مجلس دهم مطرح شد.
 برخی از نیروهای این جریان تأکید داشتند که باید حتما تغییراتی در این جریان شکل بگیرد اما برخی دیگر اعلام کردند با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری فعلا زمان مناسبی برای این کار نیست در نتیجه به سمت تمرکز بر انتخابات رفتند که البته در آن نیز ناکام ماندند. 
در چند سال اخیر دغدغه اصلی این جریان سیاسی از دست رفتن سرمایه اجتماعی بوده است که تاکنون هم مانند سابق بازنگشته است. برخی می‌گویند اصلاحات برای بازگشتن به روزهای اوج باید دست به تغییرات جدی در اهداف خود بزند.