شتاب تورم و خاک گرفتگیِ FATF
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1776

روایت متفاوت وزارت بهداشت و مردم از سن واکسیناسیون

همدلی|  در حالی که وزارت بهداشت از ادامه فرآیند واکسیناسیون بر اساس سن سخن‌‌ می‌گوید، گزارش‌‌های مردمی حاکی از مراکزی است که بدون در نظر گرفتن سن واکسیناسیون واکسن تزریق‌‌ می‌کنند. 
دیروز مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‎ای اعلام کرد که حداقل سن ثبت‌نام و دریافت نوبت واکسن کرونا در سراسر کشور ۲ سال کاهش یافت. 
در اطلاعیه وزارت بهداشت آمده: از هم‌اکنون تمامی افراد ۴۰ سال به بالا (متولدین ۱۳۶۰ و قبل) در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دریافت واکسن را بلافاصله خودشان انتخاب کنند.
 برای این کار، نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست. براساس این اطلاعیه: هم‌چنین افراد ۳۰ تا ۳۹ سال (متولدین ۱۳۶۱ تا ۱۳۸۰)  که ساکن استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، قم و هرمزگان هستند و در پایگاه‌های بهداشت پرونده سلامت دارند می‌توانند از طریق همین سامانه ثبت‌نام کنند.
 این در حالی است که بسیاری از مردم در شبکه‌‌های اجتماعی از رعایت نشدن سن واکسیناسیون در مراکز متعددی در شهرهای مختلف از جمله تهران خبر‌‌ می‌دهند و حتی پایگاه‌‌هایی که خارج از نوبت واکسن تزریق‌‌ می‌کنند را نیز به دیگران معرفی‌‌ می‌کنند.
 پیش از این در حالی که واکسیناسیون در همه مراکز با شرط سنی انجام‌‌ می‌شد، برخی از ساکنان شهر قم از حذف شرط سنی برای واکسیناسیون خبر داده و گفته بودند مردم برخی شهرها برای دریافت خارج از نوبت واکسن به این شهر سفر می‌کردند.