صبر انقلابی چقدر باید تمدید شود؟
کامران طباطبایی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1832

فعالان سیاسی فقدان «علی خواجوی» را تسلیت گفتند

درگذشت چهره خوشنام اصلاح‌طلبان جنوب

همدلی| علی خواجوی از چهره‌‌های شاخص ‌‌اصلاح‌طلبان منطقه جنوب کشور بامداد جمعه اول مرداد ۱۴۰۰ بر اثر بیماری کرونا در بیمارستان شهیدجلیل یاسوج درگذشت.
خواجوی از مبارزان پیش از انقلاب و از چهره‌‌های شناخته شده جریان اصلاحات بود که ریاست جبهه ‌‌اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویراحمد را نیز برعهده داشت. خواجوی در میان فعالان سیاسی چهره‌ای بود که گفته می‌شود بر سر تفکر سیاسی خود ثابت قدم بوده و مواضع سیاسی، فرهنگی واجتماعی‌اش نیز در جهت اصلاح امور و فارغ از جناح‌بندی‌های مرسوم ‌‌اصلاح‌طلب و ‌‌اصول‌گرا ابراز می‌شد و به اخلاق‌مداری در میان سیاسیون شهرت داشت. درگذشت وی در میان فعالان سیاسی کشور موجی از تاثر و تاسف را درپی داشت. برخی از فعالان سیاسی کشور با انتشار پیام‌‌های تسلیت به درگذشت این فعال سیاسی خوشنام واکنش نشان دادند. علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران با ارسال پیامی از خواجوی با عنوان «بنده صالح خدا، عضو شوراى شعبه حزب اتحادملت و رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد که عمری را صرف آموزش و تربیت فرزندان ملت در مدرسه و نیز پیگیری مصالح ملت در سطح جامعه بخصوص استان نمود و نمادی از اصلاح‌طلبان اصیل بود» یاد کرد.
سید‌‌هادی خامنه‌ای با تسلیت «درگذشت انسان مومن و با اخلاق و معلم شایسته و چهره خدمتگزار مردم» در این باره نوشت:«بی‌تردید کوشش‌ها و خدمات اصلاح‌گرایانه ایشان که همواره در چارچوب اخلاق و منافع مردم بود، موجب برکات اجتماعی در این دنیا و علو درجات در دیار باقی خواهد بود.»
محمد توسلی دبیرکل نهضت آزادی ایران نیز در پیامی درگذشت علی خواجوی را تسلیت گفت و نوشت:«شادروان علی خواجوی از فعالان سیاسی خوش نام و خوش‌فکر و رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان کهگیلویه و بویر احمد به علت ابتلا به کووید ۱۹ در سن ۶۸ سالگی دارفانی را وداع نمود. درگذشت آن مرحوم را به خانواده محترم و همه علاقه‌مندان ایشان تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم آمرزش و رحمت واسعه الهی مسئلت می‌کنم.»
 آذر منصوری، قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران نیز در این باره نوشت:«درگذشت جانکاه استاد خواجوی از اصلاح‌طلبان صدیق و شجاع کشور، ضایعه‌ای تلخ و جبران ناپذیر است.»
فخرالسادات محتشمی‌پور و سیدمصطفی تاجزاده نیز در پیامی مشترک نوشتند:«درگذشت این شخصیت شجاع، فهیم و وارسته را به خانواده گرامی و بازماندگان محترم او و نیز به دوستان آزادی‌خواه و عدالت‌طلب وی تسلیت می‌گوییم.»
دکتر ولی‌الله شجاع‌پوریان نیز در پیامی نوشت:«آقای علی خواجوی چهره خوشنام سیاسی، ‌‌اصلاح‌طلب واخلاق‌مدار مناطق جنوبی کشور و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران پس از مدت‌‌ها مبارزه با ویروس منحوس کرونا، جان به جان آفرین تسلیم کرد تا ‌‌اصلاح‌طلبان ایران از حضور و سیاست‌ورزی یک چهره اخلاقی محروم شوند.»
سید محمدعلی افشانی شهردار پیشین تهران در باره خواجوی نوشت:«.انسانی مسئولیت‌شناس و مسئولیت‌پذیر، سیاست‌مداری صادق، نمونه بارز ایمان و اخلاق،انسانی که به بالاترین مقام آدمی یعنی مقام معلمی رسیده بود و در تمام عمر معلم جامعه خویش بود. انسان آگاهی که از خود گذشته بود و به جامعه خویش می‌اندیشید و برای اصلاح آن همه عمر پر برکت خویش را گذاشت.»