حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

در طی 8 سال صورت گرفت:

گازرسانی به 1023 روستای گیلان

رشت-خبرنگار همدلی:از ابتدای دولت یازدهم در سال 92 تاکنون، یک هزار و 23روستا در گیلان بهره مند از گاز طبیعی شده اند و درصد بهره‌مندی گاز خانوارهای روستایی گیلان از 61 درصد به 96 درصد افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سالیان گذشته برای گازرسانی به مناطق مختلف استان، گفت: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید یک هزار و 57 روستا بهره مند از گاز طبیعی بود و درصد برخورداری گاز روستایی استان بر روی 61 درصد قرار داشت ولی هم اکنون روستاهای گازدار گیلان 2 هزار و 80 روستا و درصد بهره‌مندی گاز روستایی گیلان به 96 درصد رسیده است.
وی همچنین درخصوص وضعیت گازرسانی به شهرهای گیلان اظهار داشت: با شروع به کار دولت تدبیر و امید، عملیات گازرسانی به 4 شهر کوهستانی جیرنده، بره‌سر، دیلمان و ماکلوان با جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 500 خانوار اجرا و پروژه‌های گازرسانی به شهرهای گیلان با مجموع 51 شهر برخوردار از گاز به پایان رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: مجموع اعتبارات هزینه شده برای گازدار شدن 4 شهر و یک هزار و 23 روستا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم همگی از محل اعتبارات بند «ق» بوده است.
حسین اکبر با بیان این‌که در 8 سال گذشته بیش از 213 هزار انشعاب گاز در سراسر استان نصب شده است گفت: با تحقق این مهم 457 هزار متقاضی، برخوردار از گاز طبیعی شدند و مجموع مشترکین گاز در استان به یک میلیون و 148 هزار عدد رسیده است.
وی همچنین از اجرای بیش از 7 هزار و 500 کیلومتر شبکه گاز از سال 92 تاکنون در استان خبر داد و گفت: با اجرای این عملیات عظیم، مجموع طول شبکه گازدار استان به 21 هزار و 400 کیلومتر افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه نقش گاز را در رونق تولید و توسعه استان بی بدیل دانست و گفت: در سال 92 تعداد 2 هزار و 121 صنعت در گیلان بهره مند از گاز بودند که این تعداد با جهشی 172 درصدی در طی 8 سال، به 5 هزار و 784 واحد صنعتی رسیده است.
حسین اکبر در خاتمه گازرسانی گسترده به اقصی نقاط استان را ماحصل تلاش‌های یکایک پرسنل تلاشگر شرکت گاز از ابتدای تاسیس شرکت تاکنون دانست و بر گازرسانی به مناطق باقی‌مانده برطبق برنامه زمانبندی تاکید کرد.