حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه خبر داد:

فعالیت ۸۰مرکز مثبت زندگی در کرمانشاه

کرمانشاه-خبرنگار همدلی:دکتر «فرحناز محمدی» مدیرکل بهزیستی استان، دکتر «محمد رشیدی»نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی و تعدادی از همکاران بهزیستی کرمانشاه به مناسبت هفته بهزیستی از مرکز مثبت زندگی در دولت‌آباد شهر کرمانشاه بازدید کردند و با هدف رفع مشکلات از نزدیک با خانواده‌های تحت حمایت به گفت‌وگو نشستند.
دکتر فرحناز محمدی گفت: در استان کرمانشاه ۸۰ مرکز مثبت زندگی فعال است، که ۳۵ مرکز آن در شهرستان کرمانشاه از نیمه دوم سال گذشته شروع به کار کرده است. وی افزود: در هر مرکز۴۵۰ پرونده مددجویان توانبخشی و اجتماعی رسیدگی می‌شود، که خدمات شامل ۲۲ فعالیت برنامه‌ریزی شده و قرار است این فعالیت‌ها گسترش پیدا کند.
مدیرکل بهزیستی استان در ادامه گفت: برای هر۱۵۰ خانواده یک مددکار درنظر گرفته شده که انجام کلیه کارهای پرونده‌های توانبخشی و اجتماعی را برای معلولین و زنان سرپرست خانوار به عهده دارد.
این مسئول در ادامه از سه مرکز برای رسیدگی به پرونده‌های کودکان کار خبرداد و افزود: هر مرکز به بیش از ۱۲۰پرونده کودکان کار رسیدگی‌ می‌کند، در این مراکز کلیه اقدامات از قبیل غربالگری بینایی، شنوایی، ژنتیک و فعالیت‌های ۲۲گانه بهزیستی زیر نظر افراد مجرب انجام و در صورت نیاز پرونده‌ها به شهرستان‌ها ارائه داده می‌شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با نیازمندان ارتباط عاطفی بگیرید و فرزندان آنها را مانند فرزندان خود حمایت کنید
در این بازدید دکتر محمد رشیدی «نماینده مردم کرمانشاه درمجلس شورای اسلامی» گفت: در استان کرمانشاه انسان‌های توانمند و خیر زیاد داریم، از این عزیزان‌ می‌خواهم فرزندان خانواده‌های نیازمند را همچون فرزندان خود حمایت کنند و با آنها رابطه عاطفی داشته باشند.
رشیدی در ادامه گفت: فرزندان نیازمندان را در اموری چون ادامه تحصیل، تحصیلات تکمیلی، ازدواج و تهیه مسکن و ... رها نکنید و از آنها مانند فرزندان خود حمایت کنید. لازم به ذکر است، مدیر کل بهزیستی استان و نماینده مردم کرمانشاه روز گذشته از خانواده دارای معلول دیدار داشتند.