عضویت در سازمان شانگهای دستاورد کیست؟
مهدی روزبهانی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1781

سخنگوی ستاد استانی مدیریت ویروس کرونای اصفهان خبر داد:

آغاز به کار طرح کنترل زوج و فرد خودروها از در منازل

همدلی| سخنگوی ستاد استانی مدیریت ویروس کرونای اصفهان با اعلام آغاز به کار طرح کنترل زوج و فرد خودروها از در منازل، از تعطیلی فعالیت اتوبوس‌های بین شهری در ترمینال صفه به منظور کاهش ترددها خبر داد.
حجت الله غلامی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت سیستم حمل و نقل و تردد خودروها در داخل و بیرون شهر اصفهان، اظهار کرد: مهم‌ترین موضوعی که در چهاردهمین جلسه ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا که شب گذشته به ریاست استاندار اصفهان برگزار شد، فعال شدن سامانه یکپارچه بهداشت تحت عنوان سامانه «سیب» بود که در این سامانه اکثر استان‌ها ورود پیدا کرده‌اند.
افراد می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و اگر کوچک‌ترین علائمی داشتند متوجه می‌شوند که نیازی به مراجعه به مراکز درمانی دارند یا خیر.
وی افزود: در بحث حمل و نقل و ترافیک، ۱۴ ورودی به سمت استان اصفهان را مشخص کردیم که ۶ ورودی اصلی، پلیس راه‌هایی هستند که مبادی اصلی وردی و خروجی به استان اصفهان هستند. در این مبادی ورودی هم اکنون تیم‌هایی مستقر شده‌اند.
این تیم‌ها شامل کارکنان بهداشت و درمان، هلال احمر، پلیس راه، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بسیج و نیروی انتظامی هستند و از سوی فرمانداران و شهرداران نزدیک به این ایستگاه‌ها پشتیبانی می‌شوند. سخنگوی ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا در اصفهان گفت: کنترل این ورودی و خروجی‌ها که در ۱۴ نقطه استان انجام می‌شود با هدف کنترل غربالگری مسافران احتمالی (سنجش سلامت) و توضیح دادن این موضوع به مسافران است که در استان اصفهان هیچ گونه خدمات اقامتی در مهمانسراها و هتل‌ها ارائه نمی‌شود پس به استان سفر نکنید و تغییر مسیر بدهید. بعد از کنترل، مسافران به کمربندی‌ها و کنارگذرها هدایت می‌شوند تا به سمت شهرهای استان اصفهان حرکت نکنند.
غلامی تصریح کرد: همچنین تمام اقامتگاه‌های روستاهای هدف گردشگری را تعطیل کرده‌ایم و ورودی‌های این روستاها نیز به شدت کنترل می‌شود. وی ادامه داد: در بحث تردد خودروها در سطح شهر اصفهان از امروز (سه شنبه-۲۶ اسفند) هماهنگ شده است که خودروها به صورت زوج و فرد از درِ منازل کنترل شوند و اگر به محدوده ممنوع ورود پیدا کنند جریمه خواهند شد.

فقط ترمینال کاوه مجازه به ارائه خدمت است

سخنگوی ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا، اظهار کرد: در خصوص تردد اتوبوس‌های شهری، خوشبختانه حجم سفرهای این اتوبوس‌ها به یک چهارم تقلیل پیدا کرده است، بنابراین مصوب کردیم که ناوگان اتوبوسرانی متناسب با حجم سفرهایش تعداد این اتوبوس‌ها را باز هم کمتر کند تا شهر بیشتر خلوت شود.
غلامی گفت: در خصوص اتوبوس‌های بین شهری با ترمینال‌های صفه و کاوه و شرکت‌های مورد نظر هماهنگ کردیم که طبق مصوبه ستاد استانی دیگر هیچ اتوبوسی در ترمینال صفه نخواهیم داشت و صرفا ترمینال کاوه خدمات به مسافران بین شهری ارائه می‌دهد که با این مصوبه مسلما حجم سفرها پایین خواهد آمد.
وی گفت: برای اینکه باز بهتر بتوانیم جلوی تردد در شهر را بگیریم هماهنگ کردیم که اولا تمام فروشگاه‌هایی که مایحتاج عمومی مردم را می‌دهند و در کار توزیع انواع اقلام بهداشتی هستند کاملا باز باشند، اما سایر صنوف با توجه به پیشنهادی که اداره اصناف در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا داد داوطلبانه تعطیل کنند که هم اکنون اداره اصناف این کار را انجام می‌دهد. سخنگوی ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: برای اینکه مردم در بحث خرید به زحمت نیفتند خوشبختانه سامانه ۳۵۵۳ شهرداری برای فروشگاه‌های کوثر فعال شده است و سایر خریدها با فعال شدن سیستم‌های توزیع رایگان به در منازل آسانتر انجام خواهد شد.