عضویت در سازمان شانگهای دستاورد کیست؟
مهدی روزبهانی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1781

چه کسی پشت سر حرمت شکنان است؟

هادی جلالی‌زاده (فعال اجتماعی)
تعدادی از انسان‌های همیشه مدعی تحت عنوان نیایش و توسل حرمت حرم حضرت معصومه(س) کریمه اهل بیت را شکستند، تا سوژه‌‌‌ای برای مخالفین دین و مذهب، قداست دعا و نیایش و بهانه‌‌‌ای برای افکار و اعمال ضد دینی خود اما به نام دین خلق کنند.
مرتکبان این عمل زشت و ناپسند، همان قانون‌شکنانی هستند که چندین سال است به قانون لگد می‌زنند. خطر این فرقه آتش به اختیار بارها توسط دلسوزان کشور و نظام گوش زد شد، اما ظاهرا پشت‌ پرده این قانون‌شکنان دست‌های قدرت و ثروت در کارند که مجریان و ناظرین قانون را خلع ید می‌کنند. حرمت‌شکنی این حرم توسط چنین عناصر معلوم‌الحالی مسبوق به سابقه است؛ درسال ۷۶ و ۷۷ دوبار متوالی این عمل زشت در جوار حرم حضرت معصومه انجام گرفت. در سال‌های ۸۸ و ۸۹ در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) نیز حرمت حرمش در حضور ملت ایران توسط این جماعت شکسته شد؛ اما آنان که محکوم شدند مدافعان این حرم بودند و نه مهاجمان و حریمشکنان. در ماجرای حمله به دکتر لاریجانی؛ رئیس مجلس و نماینده مردم قم که حرمت حرم با پرتاب مهر و کفش شکسته شد، به ظاهر حمله کنندگان شناسایی و محاکمه شدند، اما هنگام اجرای حکم مجرمان به حداقل رسیدند و حامیان و آمران پشت پرده آنها با تمام توان به میدان چانه‌زنی آمدند و در نهایت نگذاشتند احکام به طور کامل اجراء و مجرمان به نحو احسن متنبه شوند و به‌سزای اعمال خلاف خود برسند. بعضی‌ها حتی معتقد بودند که مقصر آن حادثه رئیس مجلس بود و‌ نه متخلفان و حرمت‌شکنان. کما اینکه در سال ۷۶ در حمله به برادر مقام معظم رهبری در جوار حرم و جراحات وارده به ایشان وی را مقصر کردند و‌ حتی چند نفر از همراهان ایشان محاکمه و مجازات شدند. حال که مقام معظم رهبری سفر زیارتی هر ساله خود به مشهد مقدس را به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغو کردند و بحث سیئه و حسنه را که از مباحثی فقهی و شرعی هستند، در شیوع این بیماری مطرح کردند...
... و از طرفی شورای عالی امنیت ملی و ستاد مبارزه با کرونا در راستای حفظ جان مردم مسلمان و فتاوای رهبری به عنوان حاکم مسلمین و سایر مراجع عالم تشیع متفق‌القول اعلان کردند که‌ برای مبارزه با این بیماری و‌ نجات جان مردم، مسئولین از همه ابزارها لازم استفاده کنند. نمازهای جمعه و جماعات را که جزء فرائض دینی شرعی سیاسی‌ اجتماعی و‌ فرهنگی است، تعطیل کردند، این گروه با چه حجت شرعی یا عقلی و به نام دین و هتاکانه حریم حرم را می‌شکنند و احتمالا در حاشیه امن هم قرار می‌گیرند. منشأ این امنیت آهنین از کجاست؟
نگارنده مطمئن است که در‌ ساعت‌ها و روزهای آینده بعضی‌ها با قلم و قدم و کلام و نفوذشان به یاری هتاکان حریم‌شکن خواهند آمد و ضمن پاک کردن صورت مسئله و تبرئه مجرمین این خیانت بزرگ، نوک پیکان و قلم خود را متوجه مسئولان امر و مصوبات شورای تامین استان و شورای عالی امنیت ملی و‌ ستاد مبارزه با کرونا خواهند کرد. اما تحولات چند دهه اخیر نشان داده که مدافعان و حامیان این قانون‌شکنان نیز از تعدی آنان در امان نمانده‌‌اند و در گردش‌های پیاپی مواضع فردا نوبت مدافعان امروزشان نیز فراخواهد رسید.
بدون تردید تا عقبه پشت پرده این گروه، شناسایی و به مردم معرفی نشود و هویت آنها به صورت شفاف مشخص نشود، این خودسری‌ها و قانون‌شکنی‌ها ادامه خواهد داشت و‌ جامعه شاهد تکرار این حوادث تلخ خواهد بود.