عضویت در سازمان شانگهای دستاورد کیست؟
مهدی روزبهانی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1781

حضور چهره‌های سیاسی بر سر صندوق یکصدوشصت

ترافیک در جماران

همدلی| حسینیه جماران مانند هر دوره انتخابات روزگذشته میزبان بسیاری از چهره‌های سیاسی بود. ولی به طور سنتی چهره‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان بیشتر در این حوزه رأی می‌دهند. دیروز محمدرضا عارف به همراه همسرش اولین نفراتی بود که پیش از  باز شدن این شعبه رأی گیری برای شرکت در انتخابات، در حسینیه جماران حضور یافت.
سیدحسن خمینی، سید محمد خاتمی، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، علی یونسی مشاور رئیس‌جمهور، حسن غفوری فرد رئیس هیأت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی، علی رازینی، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، زهرا مصطفوی دختر امام خمینی، محسن مهرعلیزاده، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، مجید انصاری، عباس آخوندی، موسوی بجنوردی و مجید انصاری و... از دیگر شخصیت‌هایی بودند که در حسینیه جماران رأی دادند.
با این حال دیروز علیرضا زاکانی نیز سنت‌شکنی کرد و برای رأی دادن به حسینیه جماران رفت. ولی گویا حضور او در جماران بدون برنامه‌ریزی نبوده است. چرا که وقتی محسن مهرعلیزاده از نامزدهای انصرافی انتخابات برای رأی دادن به جماران آمد فضا کمی متشنج شد. برنا در این باره گزارش داده که: «برخی از رای دهندگان در حسینیه جماران نسبت به اظهارات محسن مهرعلیزاده در مناظرات انتخاباتی نسبت به یکی از کاندیداها اعتراض کردند و با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه، وی را تا درب خروجی مشایعت کردند.» محسن مهرعلیزاده در مناظره‌های انتخاباتی در چند مورد به تندی از ابراهیم رئیسی انتقاد کرد او مدعی شد که رئیسی شش کلاس سواد دارد.
دیروز همچنین سید محمد خاتمی پس از انداختن رأی خود در صندوق در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که پیامی برای مردم ایران دارید، گفت: «من از ملت ایران ممنونم.»
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این‌که نتیجه را چگونه پیش‌بینی می‌کنید، گفت: «من اهل پیش‌بینی نیستم.»
البته خاتمی به این صحبت‌ها بسنده نکرد و در اینستاگرام خودش یک پیام انتخاباتی منتشر کرد. در پیام انتخاباتی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات به مردم که در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر شد آمده است: «امیدوارم مردم همت کنند و در این انتخابات طرحی که ریخته شده تا به هر قیمتی ولو با کنار زدن مردم و تعطیل کردن رأی و آزادی جامعه یک جربان حاکم شود را برهم بزنند.» برخی استفاده او از کلمه همت را به نفع همتی تفسیر کردند.