عضویت در سازمان شانگهای دستاورد کیست؟
مهدی روزبهانی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1781

نقل قول تازه از آیت‌الله مصباح درباره رئیس قوه قضائیه واکنش‌برانگیز شد

تکرار ماجرای احمدی‌نژاد برای رئیسی

همدلی| حضور برخی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در اطراف سیدابراهیم رئیسی، به ویژه در هنگام تبلیغات انتخاباتی، برخی را برآن داشت تا دولت سیدابراهیم رئیسی پس از پیروزی احتمالی را «دولت سوم احمدی‌نژاد» بخوانند. اما ظاهرا همه چیز به اشتراک مردان و چهره‌های سیاسی بین این دو نفر مربوط نمی‌شود. یکی از مواردی که درباره احمدی‌نژاد از سوی برخی روحانیون مطرح بود، این بود که او نظر کرده امام زمان است و امام به خواب مومنین آمده و گفته است که به او رای دهند. در این میان آیت‌الله شیخ محمدتقی مصباح یزدی از جمله روحانیونی بود که تمام قد به حمایت از او برخاست. او چند روز پس از پیروزی احمدی‌نژاد در سال 84 گفت: «خدای‌ متعال‌ را شاکریم‌ که‌ زمینه‌ انتخاب‌ چنین‌ شخصیتی‌ برای‌ این‌ دوره‌ خاص‌ از انقلاب‌ را فراهم‌ کرد و آیندگان‌ به‌ این‌ نتیجه‌ خواهند رسید که‌ انتخاب‌، مشحون‌ به‌ کرامات‌ و معجزات‌ بود و از این‌رو توفیق‌ شکر این‌ نعمت‌ را از خداوند خواستاریم.»
پنج روز پس از انتخاب احمدی‌نژاد نیز نشریه «پرتوسخن» در شماره ۲۸۴ خود به نقل از آیت‌الله مصباح نوشت: «من در این ۲۶ سال انقلاب سراغ ندارم که طلبه‌ای یک‌ میلیون‌ تومان قرض کرده باشد - که ماهی بیست سی هزار تومان برگرداند - برای این‌که خرج انتخابات بشود. همچنین مواردی که مردم نذرهای عجیب و غریبی کرده‌اند.»پیش از آن هم برخی از اعضای ستاد انتخاباتی احمدی‌نژاد پس از اعلام نتیجه شمارش آرا برای دیدار با آیت‌الله به قم رفتند که او در این دیدار نیز گفت: «احمدی‌نژاد ذخیره امروز خداوند برای کشور است.»
این ارتباط عجیب اما در دور دوم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد ادامه نداشت و وضعیت به گونه‌ای رفت که احمدی‌نژاد حتی برای درگذشت آیت‌الله مصباح پیام تسلیت هم نداد. اما تا سال‌ها این انتقاد بر آیت‌الله مصباح یزدی وارد بود که چرا بی‌محابا مقدسات را خرج احمدی‌نژادی کرده بود که در دور دوم او را فریب خورده مشایی می‌دانست.با این همه گویی این موضوع درس عبرتی نشده است و علی‌رغم چندسال پس از درگذشت مصباح یزدی برخی از شاگردان و هوادارانش تصمیم دارند، همچنان از او برای حضور در فضای سیاسی استفاده کنند. 
چند روز پیش  حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده‌ی مجلس با نقل قولی از رهبر معنوی جبهه پایداری درباره سید ابراهیم رئیسی  در توئیتر نوشت:«‏امروز یکی از باشکوه‌ترین برنامه‌های انتخاباتی کشور در شهرستان سنقر و کلیایی برگزار شد. خاطره‌ای از حضرت استاد ‎مصباح یزدی ذکر کردم. ایشان به بنده شخصا گفتند که چهار بار با واسطه از منبع موثق شنیده‌اند که آیت‌الله ‎رئیسی نظر کرده امام زمان عج الله می‌باشند.»همین موضوع سبب شد تا در فضای سیاسی و مجازی واکنش‌ برانگیز شود. مهدی رسولی نوشت:«آقای رئیسی بر صورت این متملقان خاک خواهد پاشید؟»
کاربری به نام سجاد نوشت:«‏بر نسبت دهنده‌ی دروغ به ائمه‌ی اطهار تا قیام قیامت لعنت.»
شهرزاد نیکو نیز نوشت:«مصباح زمانی که زنده بود از این صحبت‌ها برای احمدی‌نژاد می‌کرد و الان که به رحمت خدا رفته برای رئیسی می‌کند!! مردم شوخی نیست‌ها، دارند بر می‌گردند!»
کاربری به نام محمد مظاهری خطاب به ‏آقای رئیسی نوشت:«حذر کن. مردم خاطره خوشی از این نقل قول‌ها ندارند.»
مریم دهقانی نیز در توئیتی نوشت:«‏‎یادشون رفته چیا در مورد احمدی‌نژاد میگفتن و الانم جرأت تأیید صلاحیتش رو ندارن. تن و بدن آدم باید بلرزه بس که از اعتقادات مون دارن سوءاستفاده می‌کنن.»
کاربری با نام مستعار ارسطوی سابق، نیز با اشاره به برخی اتفاقات در دولت احمدی‌نژاد در این باره، نوشت:«نظر کرده امام زمان!‌ صندلی خالی برای امام زمان در جلسه هیأت دولت!‌‌هاله نور! برای دولت سوم احمدی‌نژاد آماده‌اید؟» یک نفر هم به طعنه نوشت:«‏باز اینا شروع کردن.»
حسین یزدی نیز نوشت:«‏الله‌اکبر! از آن خاطرات که مرحوم برای احمدی‌نژاد می‌گفت امروز مرده‌اش برای رئیسی می‌گوید!»
کاربری با عنوان تاج نیز نوشت:«‏‎خیلی خوبن. داستان جدید هم ندارن. فقط اسم کاراکتر رو عوض میکنن.»
کاربری با توئیتی مشابه نیز نوشت:«‏‎قانون پایستگی خاطره هست گویا. خاطره از بین نمی‌رود از یک اسم به اسم بعدی می‌رسد.»
سیدابوالفضل حسینی نیز نوشت:«‏‎شما اگر حتی حرفت درست باشد نباید در جامعه بیان کنید! آقا این حرف‌ها چیه …با اعتقادات مردم بازی می‌کنید!»