مرور تاریخ؛ راهی برای عبور از مراحل دشوار
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2147
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


مناظره هیچ بازتاب مثبتی برای تشویق مردم در مشارکت نداشت

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: این مناظره هیچ بازتاب مثبتی برای تشویق مردم در مشارکت نداشته است همه منتظر بودند تا نوعی ارزیابی از این مناظرات داشته باشند اما این اتفاق نیفتاد، طراحی برنامه‌ها فاقد هرگونه جذابیتی بود و باعث شد مردم نتوانند برنامه‌های نامزدها را ارزیابی کنند.
به گزارش ایرنا، «محمدجواد امام» با تشریح فضای مناظره انتخابات گفت:این مناظره هیچ بازتاب مثبتی برای تشویق مردم در مشارکت نداشته است همه منتظر بودند تا نوعی ارزیابی از این مناظرات داشته باشند اما این اتفاق نیفتاد، طراحی برنامه‌ها فاقد هر گونه جذابیتی  بود و باعث شد مردم نتوانند برنامه‌های نامزدها را ارزیابی کنند.
مدیر عامل بنیاد باران تصریح کرد: ساختار شکلی مناظره‌ها در پاسخگویی ۳ دقیقه‌ای برای تشریح مسائل کلان کشور یکی از نکات ضعف این مناظره بود.
این فعال سیاسی با بیان ‌این‌که برگزاری اینگونه مناظره‌ها در تخصص  صدا و سیماست، افزود: برای امر مهم کشورداری و چالش‌های که کشور با آن مواجهه است طراحی  اینگونه سوال‌ها را  باید به اهل فن واگذار کنند و صاحبان فرهنگ، اندیشه و اقتصاددانان در طراحی سوال‌ها مشارکت‌ می‌کردند، نه ‌این‌که  از سوی صدا و سیما سوالات مهندسی شود به گونه ای که  حتی چالش‌های همانند برجام تحریم و کرونا در این مناظره نادیده گرفته شد.
جواد امام خاطر نشان کرد:این مناظره در تراز انتظارات مردم و جایگاه مهم ریاست جمهوری نبوده است. ایران در دهه پنجم انقلاب است و باید شاهد چهره‌های توانمندتری در عرصه رقابت ریاست جمهوری باشیم.