مرور تاریخ؛ راهی برای عبور از مراحل دشوار
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2147
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


فرصت‌طلبی در فضای سیاسی میدان‌داری می‌کنند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ‌اصول‌گرایان می‌خواهند با اتکا به مدیریت جهادی و انقلابی مسائل را حل کند و انتقادهای جدی در مسائل بورس، اشتغال، تورم و مسکن نسبت به دولت داشتند وگوی سبقت را نسبت به توصیف مشکلات دولت از همدیگر ربوده بودند بدون ‌این‌که ریشه‌یابی کنند.
به گزارش ایرنا، «جلال میرزایی» در تشریح فضای انتخابات ریاست جمهوری با بیان ‌این‌که در این دور تمرکز کاندیداها به نوعی برای جمع کردن رای مردم است نه حل مشکلات، گفت: وقتی احزاب در کشور ضعیف و فاقد برنامه مشخص برای مدیریت سیاسی کشور باشند در مورد مسائل مختلف اقتصادی و فرهنگی و حل آسیب‌های اجتماعی بحث می‌شود، اما نسبت به ساماندهی مسائل سیاسی‌ بی‌توجه وجود دارد و نتیجه‌اش ورود افرادی به عرصه سیاست است که نمی‌توانند مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور را حل کنند. 
نماینده پیشین مردم ایلام تصریح شد: نوعی نابسامانی در حوزه فعالیت سیاسی را شاهد هستیم عدم شکل‌گیری نهادهای مدنی باعث شده که نامزدها نتوانندبرنامه مدونی برای مدیریت کشور از قبل تهیه کنند تا مردم و فعالان سیاسی بدانند که اگر فلان جریان بر سر کار آید چه تغییراتی  در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی به وجود‌ می‌آید ویا چه اولویت‌های جابجا‌ می‌شود. جریانات سیاسی در این زمینه برنامه بلند مدت ندارند.
این فعال سیاسی افزود:یکی از معضلات دیگر در فضای سیاسی کشور، فرصت طلبی کسانی است  که میدان داری می‌کنند  بدون ‌این‌که هویت سیاسی مشخص داشته باشند .عاشق و طالب قدرت اند و به هیچ گروهی  هم پایبند نیستند وجود این افراد در صحنه سیاست  ایران باعث نوعی وضعیت سردرگمی‌شده است.