اگر تحریم‌ها پا برجا بود چه؟
فاطمه آقایی‌فرد (روزنامه نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1711

تشدید حضور نمایندگان در دفتر موسسه «مصاف»

رائفی‌پور؛ مرجع جدید مجلس انقلابی

همدلی| علی‌اکبر رائفی‌پور از جمله چهره‌‌های پرحاشیه جریان سیاسی اصول‌گراست. او معمولا در همه حوزه‌‌ها اظهار نظر می‌کند اما تمرکز اصلی او حمایت از جریان‌‌های سیاسی خاص است. به تازگی مورد توجه ویژه نمایندگان مجلس یازدهم هم قرار گرفته است. به عبارت دیگر باید گفت نمایندگان این دوره مجلس از ابتدای شروع به کار خود دیدارهای مجزایی با این فرد دارند و در توصیف‌‌هایی متفاوت برای او تبلیغ می‌کنند. برخی از نمایندگان حتی او را عمار امام زمان(عج) خوانده‌اند.  رائفی پور یک موسسه فرهنگی به نام مصاف را مدیریت می‌کند. مصاف مخفف مبارزه با صهیونیسم، اومانیسم و فراماسونری هست. او بیشتر با اظهار نظرهای جنجالی و بعضا عجیب خود در حوزه‌‌های مختلف شناخته می‌شود. برخی او را یک سازنده مهم تئوری‌‌های توطئه می‌دانند که برخی از آنان از سوی حسن عباسی از دیگر سخنرانان این جریان نیز ارائه می‌شود. اما انتقاد از او به رسانه‌‌های اصول‌گرا هم رسیده است. اخیرا رسانه‌‌های اصول‌گرا برای مواضع رائفی‌پور درباره مبحث ظهور حضرت خاتم به او انتقاداتی شدید وارد کرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که رائفی‌پور در حال تبدیل شدن به پدر معنوی نمایندگان مجلس یازدهم هست. هرچند که از لحاظ سنی خیلی جوان‌تر از بسیاری از نماینده‌‌ها محسوب می‌شود. اردیبهشت سال گذشته علی علیزاده نماینده عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی در روزهایی که شرایط کشور در تب و تاب کرونا بود، به موسسه مصاف رفت و با رائفی پور بدون استفاده از ماسک دیدار کرد. انتشار تصویر این دیدار از سوی علیزاده، با واکنش کاربران توئیتر روبه‌رو شد. آبان 99نیزمحسن علیزاده، نماینده‌ سپیدان و بیضاء در مجلس در توئیتی نوشت: ‏«در دیدار با برادر رائفی پور به مباحثی از جمله ترویج مهدویت، تقویت جبهه مقاومت، مبارزه با صهیونیسم جهانی، مقابله با اسلام ستیزی، بررسی پروژه نفاق و نفوذ و همچنین بررسی مسائل و مشکلات اقتصادی پرداختیم. برای ایشان که عمار صاحب الزمان(عج) هستند آرزوی توفیق دارم.»
حالا هم سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌‌ هاشمی به دیدار او رفته است. قاضی‌زاده ‌‌هاشمی نائب رئیس مجلس و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400 در توئیتر خود در این باره نوشته: «نشستی صميمى با آقاى رائفى‌پور در موسسه مصاف داشتم. ماحصل اقدامات ارزشمند اين مجموعه می‌تواند براى اداره كشور مفيد و موثر باشد. ‏از اين كه جوانان می‌توانند كارهاى بزرگى را بدون دريافت بودجه از بيت‌المال انجام دهند، اميدبخش است.»
رائفی پور معمولا در سایت مصاف درباره این دیدارها چیزی نمی‌نویسد و گویی اتفاق مهمی برایش محسوب نمی‌شود، از آن سو نمایندگان با شیفتگی از طریق توئیتر خود در این باره اطلاع‌رسانی می‌کنند. شیفتگی برخی نمایندگان نسبت به این چهره جنجالی و مواضع جنجال و گاه افراطی وی درباره مسایل کشور این نگرانی را پیش می‌آورد که ممکن است نظرات این چهره نورسیده، در مصوبات مجلس نیز جریان پیدا کند.