مسئله‌ای که صورتش هیچ‌گاه پاک نمی‌شود
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1670

افزایش حمایت‌‌‌ها از رئیس قوه ‌‌‌‌‌قضائیه برای رقابت انتخاباتی

احتمال کاندیداتوری رئیسی قوت گرفت

همدلی|  حمایت‌‌‌های گروه‌‌‌های ‌‌اصول‌گرا از سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه ‌‌‌‌‌قضائیه برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در حال افزایش است. در همین حال هم بررسی‌‌‌ها نشان‌‌ می‌دهد که برخی تحرکات او از خط ریاست قوه ‌‌‌‌‌قضائیه خارج شده و در جهت تبلیغات است. برخی معتقدند که رئیسی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده‌‌ می‌کند. برخی از چهره‌‌‌های نزدیک به لاریجانی از جمله منصور حقیقت‌پور نیز اعلام کرده‌‌‌‌اند که رئیسی در انتخابات ثبت نام‌‌ می‌کند.  در همین راستا دیروز منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت در پایان نوزدهمین نشست هیأت عالی شورای وحدت با اعلام این خبر که گفت‌وگوهای ما با کاندیداهای محتمل و بالقوه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ آغاز شده است، گفت: ما گفت‌وگوها را با نامزدهای مطرح در جریان ارزشی و انقلابی با این هدف که از پیش با برنامه‌ها و افراد محوری در ترکیب دولت مورد نظر آنها بیشتر آگاه شویم، آغاز کرده‌ایم. به گزارش مهر، سخنگوی شورای وحدت ضمن تاکید بر این که کماکان سید ابراهیم رئیسی اولویت اول ما در گزینه‌های این شورا است، گفت: «در این گفت‌وگوها ارزیابی اولویت‌های بعدی و پیش‌بینی لازم در شرایط ویژه مورد نظر است و ما به زودی چارچوب این گفت‌وگوها و نحوه دعوت از نامزدها را تدوین خواهیم کرد.»
متکی گفت: «برای دستیابی به یک قالب و الگوی مشخص، برگزاری نشست‌های جدی‌تر با کاندیداها را در هیئت عالی شورای وحدت پیگیری خواهیم کرد.»
سخنان متکی حاکی از آن است که رئیسی در تدارک برای انتخابات است. هرچند که تا به حال حضور خود را تکذیب کرده اما به نظر‌‌ می‌رسد که این تکذیب‌‌‌ها در روزهای منتهی به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری تغییر کند و او با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.