اگر همت و باکری زودتر واکسن بزنند
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1668

بازارهای ارز و سکه در فاز ریزشی

همدلی|  وضعیت بازارهای داخلی ریزشی است. طی دو روز ابتدایی هفته جاری، ریزش ۷۰۰ هزار تومانی در قیمت سکه و فلزات گرانبها مشاهده شد. به طوری که دیروز، قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی برای دومین روز پیاپی با کاهشی قابل توجه روبه‌رو شد تا رکورد ریزش ۷۰۰ هزار تومانی بهای هر قطعه سکه تنها در دو روز در بازار این کالای سرمایه‌ای به ثبت برسد. از سوی دیگر، قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید روز یکشنبه در حالی به کف کانال یازده میلیون تومان رسید که هر قطعه سکه در آخرین روز کاری هفته گذشته بیش از ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش رسید. بر این اساس قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم با تغییر کانال روبه‌رو شد و دیروز صبح به قیمت ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورد. دیروز همچنین سایر قطعات سکه نیز با کاهش قیمتی در محدوده ۵ تا ۲۰هزار تومان روبه‌رو شدند و هر قطعه نیم سکه به نرخ ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۴۰ هزار تومان فروخته شد.  در روزی که گذشت فعالان بازار از کاهش لحظه به لحظه قیمت‌ها در بازار خبر می‌دادند و پیش‌بینی‌ها بر کاهش قیمت استوار بود. روز گذشته همچنین  هر دلار  در صرافی‌های بانکی ۲۴ هزار و ۴۱۸ تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز کاری گذشته (شنبه) با کاهش ۶۲۶ تومانی همراه‌ شد. نرخ هر یورو نیز به ۲۹ هزار و ۲۹۰ تومان رسید.
 همچنین دیروز قیمت فروش یورو  با کاهش ۶۰۶ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته (شنبه) به ۲۹ هزار و ۲۹۰ تومان رسید. در همان روز قیمت خرید هر دلار ۲۳ هزار و ۹۳۵ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۸ هزار و ۷۱۰ تومان بود. 
همچنین قیمت خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت فروش آن ۲۴ هزار و ۳۴۱ تومان بود. همچنین در سامانه سنا در  روز شنبه، حواله یورو به قیمت ۲۹ هزار و ۲۴۰ تومان معامله و همچنین حواله دلار به قیمت ۲۴ هزار و ۲۹۰ تومان فروخته شد. قیمت دلار که در هفته‌های گذشته با توجه به افزایش امیدواری در زمینه صادرات نفت و دسترسی به منابع مالی کاهشی شده بود، در روزهای اخیر دوباره نوسان دارد.