مسئله‌ای که صورتش هیچ‌گاه پاک نمی‌شود
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1670

«لری کینگ» مجری مشهور تلویزیونی پس از ابتلا به کرونا درگذشت

پایان ‌حکمرانی سلطان ‌‌گفت‌وگو

لری کینگ، مجری مشهور تلویزیونی در آمریکا، در ۸۷سالگی در بیمارستانی در لس‌آنجلس درگذشت. او شش دهه مجری برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در آمریکا بود. روز دوم ژانویه گزارش شده بود که کینگ پس از ابتلا به کرونا در بیمارستانی در لس‌آنجلس بستری شده است.
 او در سال‌های اخیر از یک رشته مشکلات جسمانی رنج می‌برد و دچار سکته قلبی شده بود. لری کینگ هشت بار ازدواج کرد و پنج فرزند داشت که دو نفر از آن‌ها سال پیش ظرف چند هفته از یک دیگر درگذشتند؛ دختر او چایا در اثر ابتلا به سرطان ریه و پسرش اندی در اثر حمله قلبی. 
این مجری معروف و مسلط در طی شش دهه فعالیت، با بسیاری از مشهورترین شخصیت‌ها و سیاستمداران جهان از جمله با همه روسای جمهور آمریکا از جرالد فورد تا باراک اوباما مصاحبه کرده بود. مارتین لوتر کینگ، دالای لاما، نلسون ماندلا و لِیدی گاگا از جمله مهمانان برنامه او بودند. 
لری کینگ همچنین در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد و زمانی که وی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر می‌کرد، دو بار با او مصاحبه کرد. روزنامه نیویورک تایمز تخمین زده که آقای کینگ بیش از ۵۰هزار مصاحبه رادیویی و تلویزیونی از جمله در رسانه‌های دیجیتال انجام داده بود. 
در سال ۱۹۳۳ در بروکلین نیویورک به دنیا آمد و در دهه ۱۹۷۰ با برنامه رادیویی خود ‌‌«لری کینگ شو‌‌» در شبکه تجاری ‌‌«میوچال برودکستیگ سیستم‌‌» به شهرت رسید. او در سال ۱۹۸۵ برنامه ‌‌«لری کینگ لایو‌‌» را در سی‌ان‌ان که تازه پا گرفته بود شروع کرد و یکی از بزرگ‌ترین ستارگان این شبکه شد.
 این برنامه که در سراسر جهان پخش می‌شد، مخاطبان زیادی داشت و کینگ به سوالات هزاران تماشاگر تلفنی جواب می‌داد. او در طول زندگی حرفه‌‌ای برنده جوایز متعدد از جمله دو جایزه پیبادی شد، اما همچنین به خاطر رویکردی غیرچالشی به مهمانان مورد انتقاد قرار می‌گرفت. او پیش از مصاحبه تحقیقات زیادی درباره موضوع انجام نمی‌داد تا بتواند در کنار بینندگان چیز یاد بگیرد. 
تا سال ۲۰۱۰ شمار بینندگان برنامه او به شدت افت کرده بود و منتقدان می‌گفتند رویکرد آقای کینگ برای عصری که مصاحبه‌ها به صورتی چالش‌برانگیز انجام می‌شود کهنه شده است. 
جف زاکر رئیس سی‌ان‌ان در بیانیه‌‌ای گفت: ‌‌«کنجکاوی کینگ نسبت به جهان موتور محرکه موفقیت او در عالم رادیو و تلویزیون بود، اما این روح پرسخاوت او بود که جهان را جذب می‌کرد.‌‌» کینگ میزبان برنامه‌‌ای به نام ‌‌«لری کینگ حالا‌‌» در هولو و ‌‌«آر تی‌‌» - شبکه بین‌المللی دولت روسیه که در سراسر جهان پخش می‌شود - بود.
 به گزارش خبرگزاری روسی ریا نووستی یک سخنگوی کرملین گفت: ‌‌«کینگ بارها با پوتین مصاحبه کرد. رئیس جمهور همیشه از رفتار حرفه‌‌ای او و اشراف بلامنازع ژورنالیستی‌اش تعریف می‌کرد.‌‌»  کینگ در سال ۱۹۸۸ موسسه خیریه ‌‌«بنیاد قلب کینگ‌‌» را تاسیس کرد که به نیازمندان در انجام معالجات قلبی کمک می‌کرد.