نهج‌البلاغه؛ منبعی سرشار برای استخراج حقوق شهروندی
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1644

معاون اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

نجات جان سه صیاد پس از تلاش 9 ساعته در آب‌های جنوب کیش

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان 3 صیاد پس از 9 ساعت پایش دریایی توسط نیروهای نجات دریایی در آب‌های جنوبی کیش خبر داد.
به گزارش ایلنا از بندرعباس، اسماعیل مکی‌زاده معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص جزئیات عملیات جست‌وجو و نجات دریایی ه صیاد مفقود شده در آب‌های غربی هرمزگان گفت: پس از 9ساعت پایش دریایی توسط مرکز جست‌وجو و نجات دریایی استان و ارگان‌های منطقه (دریابانی و ندسا) یک فروند قایق صیادی مفقودی در 45 مایلی جنوب کیش شناسایی و همه سرنشینان آن در سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشتند. وی ادامه داد: شامگاه 10 آبان‌ماه طی تماس از سوی مسئولان شیلات بندرکنگ، گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سرنشینان به مرکز جست‌وجو نجات دریایی استان اعلام شد.
وی افزود: پس از وصول این گزارش بلافاصله مرکز جست‌وجو و نجات دریایی استان وارد عمل شده و با توجه به عدم وجود یک موقعیت مشخص از مفقود شدگان، شناور ناجی 19، تیم‌های متعدد همیار ناجی و ارگان‌های منطقه از جمله دریابانی و ندسا بر اساس زون بندی و طرح جست‌وجوی ابلاغی به محل‌های احتمالی اعزام شدند.
مکی زاده با بیان این‌که پس از تلاشی 9 ساعته توسط همه تیم‌های اعزامی قایق صیادی مفقودی خوشبختانه شناسایی شد، تصریح کرد: این قایق که به دلیل نقص فنی در موتور و جریان آب به چندین مایل‌ها دورتر از صیدگاه رانده شده بود توسط ناجی 19 در 45 مایلی جنوب جزیره کیش پیدا شد و سه سرنشین آن در صحت و سلامت کامل به این جزیره منتقل شدند. معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان عدم در دسترس بودن تلفن همراه دو صیاد، تاریکی شب، عدم آگاهی از موقعیت شناور و همچنین ‌جابه‌جایی جریان آب را از جمله عواملی برشمرد که این عملیات جست‌وجو و نجات دریایی را در هم‌سنجی با عملیاتی مشابه با دشواری روبرو کرده بود. استان هرمزگان 14 جزیره را تحت پوشش خود داشته و از 36 ایستگاه همیار ناجی و 8 فروند شناور ناجی برای انجام عملیات‌های جست‌وجو و نجات دریایی در این پهنه آبی بهره‌‌ می‌برد.