نمایندگانی که از جنس مردم نیستند
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1618

با انتشار تصاویری از سوی دفتر ریاست جمهوری صورت گرفت:

رونمایی از نقش شهید فخری‌زاده در برجام

همدلی| طی روزهای اخیر بسیاری از مخالفان دولت، برجام و مذاکرات هسته‌ای را عامل ترور شهید فخری‌زاده اعلام کردند. هنوز چند ساعت از ترور شهید فخری‌زاده نگذشته بود که عده‌ای در شهرهای مختلف به‌ویژه قم پلاکارد نصب کردند و روی آن نوشتند ترور نتیجه مذاکره است. همچنین گروه‌‌های مخالف دولت با ترتیب دادن تجمعاتی اعلام کردند چون مذاکرات هسته‌ای عامل ترور بوده است دولت باید هرچه سریع‌تر از برجام خارج شود. به همین خاطر هم مجلس دست به کار طرحی شد تا دولت را مجبور به خروج از ان‌پی‌تی کند. اما دیروز خبرگزاری ایرنا تصویری منتشر کرد که نشان می‌‌دهد حسن روحانی در سال 1394 از شهید فخری‌زاده به خاطر نقشی که در مذاکرات هسته‌ای و برجام داشته تقدیر کرده است.
دیروز رسانه‌‌ها نوشتند که در سال 94 نخستین دانشمندی که از رئیس جمهوری نشان درجه‌ دو خدمت گرفت، شهید دکتر محسن فخری‌زاده بود. تصاویر قدردانی رئیس جمهوری از این شهید بزرگوار که به طور اختصاصی در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفته، برای نخستین بار منتشر می‌شود.
همان روز(بهمن ماه سال 94) که در تالار اجلاس سران مراسم باشکوهی برای قدرشناسی از افتخارآفرینان برجام برگزار شد، دکتر محسن فخری‌زاده نیز از رئیس‌جمهور مدال گرفت، اما به دلیل رعایت حیطه‌بندی حفاظتی و امنیتی مربوط به آن شهید، هیچ‌کس تجلیل رئیس‌جمهور را از او ندید. ‌‌رئیس‌جمهور روحانی در جریان تجلیل از افتخارآفرینان برجام، بیرون از سالن و دور از دید رسانه‌ها، به چند شخصیت دیگر که در روند شکل‌گیری این توافقنامه و پیش از آن در توسعه و بالندگی صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای کشور نقش مؤثر ایفا کرده بودند، نشان خدمت اعطا کرد.
پیش از این محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری فاش کرده بود که ‌‌رئیس جمهور روحانی به شهید فخرى‌زاده نشان خدمت اعطا کرده بود، اما این اقدام به دلیل مسائل امنیتی اعلام نشده بود و حال تصاویر این مراسم منتشر شده‌اند.
گفتنی است در مراسم سال 94 به غیر از ظریف و علی‌اکبر صالحی از دست‌اندرکاران مذاکرات هسته‌ای تجلیل به عمل آمد، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح «نشان درجه یک شجاعت»، سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی از اعضای ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای «نشان درجه دو لیاقت و مدیریت»، حمید بعیدی‌نژاد، عضو تیم مذاکره‌کننده و مدیرکل سیاسی و بین‌الملل وزارت خارجه «نشان درجه سه لیاقت»، پژمان رحیمیان، عضو تیم مذاکره‌کننده نماینده سازمان انرژی اتمی در مذاکرات و غلامحسین محمدنیا، عضو تیم مذاکره کننده، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، مشکان مشکون، رسول دری اصفهانی «نشان درجه سه خدمت»، اسماعیل بقایی دبیر ستاد اجرای برجام، سیدحسین سادات میدان مشاور رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام، بهزاد صابری نماینده ایران در کانال خرید برجام، محمد امیری نماینده سابق سازمان انرژی اتمی در مذاکرات هسته‌ای«لوح زرین سپاس» از دست رئیس جمهوری دریافت کردند.