مذاکره در پشت خاکریزها
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1611

حملات از بهارستان به پاستور ادامه دارد

پایداری بر مدار توهین به رئیس جمهوری

همدلی| توهین به حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری همچنان در دستور کار یک جریان خاص سیاسی نزدیک به ‌‌اصول‌گرایان قرار دارد. به تازگی نیز یکی از نمایندگان نزدیک به جبهه پایداری در مجلس شورای اسلامی رئیس جمهوری را دیکتاتور خطاب کرده است.
سید محمود نبویان، نماینده مجلس یازدهم آن گونه که خبرگزاری فارس نوشته، گفت: «شاهد دیکتاتوری‌های آقای روحانی در موارد مختلف هستیم. به عنوان نمونه در شورای عالی فضای مجازی رئیس پدافند غیرعامل کشور قانونا در این شورا عضو است، اما آقای روحانی او را به جلسات شورا راه نمی‌دهد یا در شورای عالی انقلاب فرهنگی آقای روحانی چند نفر از اعضا را به جلسات شورا راه نمی‌دهد.».سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: «آقای رئیس جمهور امروز عنوان کرد که ترامپ یک جنایتکار است و با تحریم‌هایش علیه ملت ایران مرتکب جنایت شده است.» وی افزود: «معنای این صحبت رئیس جمهور این است که تمام مشکلاتی که ما الان با آن مواجهیم، صددرصد به خاطر جنایت ترامپ است.» نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: «آقای رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفته که کسانی که از دولت انتقاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند اصلاً مدیریت می‌دانند چیست که این حرف‌ها را می‌زنند؟ و معنای این حرف آن است که آقای روحانی و همکارانشان مدیریت بلدند و منتقدین‌شان نه.»
چندی پیش علی‌اصغر عنابستانی نماینده سبزوار در مجلس، در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته بود: «او آنقدر وقیح است(حسن روحانی) که ملت خویش را به مسخره گرفته است! کشور به حال خود رها شده و مردم در تامین مایحتاج خویش درمانده‌اند و زیر خط فقر دست و پا می‌زنند. رئیس جمهور در بند حفظ ریش خویش است! اف بر تو باد که ملتی را شرمنده کرده‌ای.»
همچنین پیش از این حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده شازند در صحن علنی مجلس در تذکری گفته بود:‌«ما متوجه شدیم که ستاد ملی کرونا توصیه کردند که ‌رئیس جمهور در این جلسه حاضر نشوند. آقای ‌رئیس جمهور! پس چطور شما می‌گویید که یک میلیون دانشجو در کنکور شرکت کنند، آیا خون شما از آن‌ها رنگین‌تر است، این تبعیض است. همچنین نمایندگان که تقریبا ۳۰۰ نفر هستند هر روز بیش از ۱۰ ساعت کنار هم فعالیت می‌کنند بنابراین بهتر است تا ستاد ملی کرونا اگر قرار است تصمیم بگیرد برای تک تک مردم تصمیم بگیرند.»
این توهین‌ها البته بی‌پاسخ نمانده است. رئیس دفتر رئیس جمهور هم در رابطه با توهین و بی‌احترامی‌ها از تریبون‌های مختلف به رئیس جمهور گفته بود: «افرادی که بی‌اخلاقی‌ انجام می‌دهند و برخی دیگر هم در این بین سکوت می‌کنند، باید بدانند این بی‌اخلاقی‌ها تنها به رئیس جمهور نیست بعداً نوبت خودشان هم می‌شود. متأسفانه عده‌ای رقابت‌های تبلیغاتی و انتخاباتی را برای سال ۱۴۰۰ خیلی زود شروع کردند و در این بین، مردم ضرر می‌کنند. اجازه دهید کشور را اداره و مشکلات مردم را حل کنیم.»
به گزارش برنا، محمود واعظی افزود:«اگر می‌خواهید، کار تبلیغاتی و انتخاباتی کنید و سفر بروید ولی این که در سفر، فقط شعار دهید و کار تبلیغاتی کنید و بگویید فقط ما می‌توانیم کار انجام بدهیم، مردم می‌دانند که شما قبلاً سرکار بودید و قبلا هم مسئولیت داشتید ولی هیچ کدام از این کارها را نتوانستید، انجام بدهید؛ مدعیان امروز، عملکردی روشن دارند. نمی‌خواهیم وارد این مقولات شویم.» او در پاسخ به این سؤال که آیا چنین هجمه‌هایی در دولت‌های قبل هم سابقه داشته است، گفت:«خیر آنقدر سابقه نداشته است.»