نمایندگانی که از جنس مردم نیستند
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1616

تجلیل از «اسلامی نُدوشن» در جایزه شعر خبرنگاران

چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب «خبرنگاران»، در آیین پایانی خود، از یک‌عمر فعالیت شعری و ادبی دکتر محمدعلی اسلامی نُدوشن تقدیر می‌کند. بنا بر اعلام دبیرخانه این جایزه، آیین پایانی چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، از ساعت 13 روز دوشنبه پنجم آبان ماه جاری برگزار و به‌صورت زنده از صفحه اینستاگرام مجله شعر وزن دنیا @vaznedonya پخش می‌شود. مراسم اختتامیه این دوره از جایزه که طبق روال هرساله قرار بود در نیمه دوم اسفندماه برگزار شود، بنا به شرایط اجتماعی و ضرورت‌های احتیاطی درزمینه‌ شیوع ویروس کرونا، با تأخیر مواجه شد. درنهایت نیز با توجه به تداوم شرایط، تصمیم بر این شد که به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار شود. در بخش کتاب سال این دوره از جایزه، پیش‌تر کتاب‌های زیر به‌عنوان نامزدهای دریافت عنوان کتاب سال شعر ایران معرفی شده بودند: به رنگ دانوب / واهه آرمن / چشمه
پشیمانم کن / عباس صفاری / چشمه
سه‌گانه خاورمیانه / گروس عبدالملکیان / چشمه
و احتمال چاقوی ابراهیم / سیدرضا ملکی / مانیا هنر
هفتاد کشیش یخی / علی نجفی / روزنه
همچنین در بخش ویژه شاعران بدون کتاب که هرساله با هدف کشف استعدادهای شعری در هر سن و جغرافیایی برگزار می‌شود، این افراد از میان شاعران فارسی‌زبان شرکت‌کننده که تاکنون در ایران کتاب شعر منتشر نکرده اما به‌اندازه‌ی یک کتاب، شعر دارند، به‌عنوان نامزد این دوره از جایزه معرفی شده بودند:فاطمه بیرانوند- احمد پورنجاتی- پویان جمالی کاظمی- حسن جنت‌مکان- روح‌الله چراغ‌زاده- حمیدرضا ظرافت- مهران عزیزی- علی مشکات (از افغانستان)
طبق اعلام دبیرخانه چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر به انتخاب خبرنگاران، در بخش «تجلیل از یک‌عمر فعالیت شعری» این دوره از جایزه، از یک‌عمر فعالیت ادبی و پژوهشی استاد محمدعلی اسلامی نُدوشن تقدیر خواهد شد.