سورپرایز اکتبر ترامپ ایران خواهد بود؟
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1521

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

کلزای کشاورزان کرمانشاهی تضمینی خریداری می‌شود

کرمانشاه-خبرنگار همدلی:نوربخش حاتمی افزود: خرید تضمینی کلزا از کشاورزان کرمانشاهی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و دولت در این زمینه دخالتی ندارد.
وی توضیح داد: براساس مذاکرات انجام شده با یکی از کارخانه‌های فعال روغن‌گیری سطح استان، این کارخانه پس از امضای توافقنامه‌ای‌ محصول کلزا کشاورزان کرمانشاهی را به صورت تضمینی در فصل برداشت خریداری می‌کند.
به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه این کارخانه متعهد شده است که محصول کلزای زارعان استان را در فصل برداشت با قیمت پنج درصد بالاتر از قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی کلزا از زارعان خریداری و پول آن را تا هفت روز پس از تحویل پرداخت کند.
حاتمی افزود: به منظور سهولت کشاورزان برای امضا قرارداد، نمایندگان کارخانه در مراکز جهاد کشاورزی برای انعقاد قرارداد با کشاورزان حضور دارند. وی اعلام کرد: تاکنون برای کشت کلزا در سطح ۲ هزار و ۵۹۰ هکتار قرارداد انعقاد شده است که از این میزان ۹۰ هکتار به زیرکشت رفته است. رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان این‌که قرارداد امضا شده با کشاورزان به ۲ شیوه با نهاده و بدون نهاده است، گفت: در شیوه با نهاده به ازای هر هکتار کشت کلزا مبلغ ۱.۵میلیون تومان نهاده شامل بذر، سم و کود را به زارعان داده و در نهایت از پول محصول کم می‌شود. استان کرمانشاه ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی دارد و سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی در این استان تولید می‌شود. سه هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی استان کرمانشاه در سال زراعی جاری زیرکشت کلزا رفت که بیش از ۱۰ هزار تن محصول کلزا از این مزارع برداشت شد.