جمهوری اسلامی و طوفان مدرنیسم
حسن جعفریانی (عضو هیات علمی دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1516

روزانه ۱۵۰ معتاد در استان تهران غربالگری می‌شوند

کارشناس مسئول درمان اعتیاد بهزیستی استان تهران گفت: معمولا روزانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ معتاد در این استان غربال و بر اساس شرایط جسمانی و روحی، مدت زمان ترک اعتیاد تجویز می‌شود.
داریوش تقی‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، حدود ۲۵ هزار معتاد در مراکز ترک اعتیاد غربالگری شدند.
وی افزود: ۳۵ درصد این معتادان به دلایل مختلف از جمله مشکلات پزشکی، سن قانونی، کارتن خوابی و سایر موراد شرایط پذیرش را نداشتند.
کارشناس مسئول درمان اعتیاد بهزیستی استان تهران ادامه داد: معتادان در ۱۰ مرکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد (اجباری)، سه مرکز مهرسروش، فشافویه و شهید ضیاییان و ۸۴ مرکز تبصره ۲ ماده ۱۶ ترک اعتیاد دوران بهبودی را سپری می کنند.
وی با بیان اینکه از معتادان متجاهر هیچ تست ایدزی گرفته نمی شود گفت: فرد دستگیر شده در مراکز غربالگری کمتر از پنج ساعت حضور دارد و در این مدت زمان نمی توان ۲ تست اعتیاد و ایدز را گرفت.
تقی زاده بیان داشت: در ارزیابی اولیه امکان آزمایش ایدز نیست و در ارزیابی ثانویه در مراکز اگر فرد دچار به این نوع بیماری شده باشد براساس دستورالعمل غربالگری، وزارت بهداشت و درمان موظف به ارائه خدمات درمانی است.
وی خاطر نشان کرد: پزشک مربوطه در مراکز بازپروری علائم افراد را چک می کند و بر اساس آن به بهداشت و درمان اعلام می کند تا دارو به بیمار تجویز و تحویل داده شود.