سورپرایز اکتبر ترامپ ایران خواهد بود؟
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1522

ترس از کروناویروس، کشنده‌تر است

نخست وزیر سنگاپور در پی هجوم مردم به فروشگاه‌ها و نگرانی از شیوع کروناویروس گفت: ترس و نگرانی می‌تواند از کروناویروس آسیب زننده‌تر باشد.
به گزارش ایسنا، نخست وزیر سنگاپور امروز (شنبه) و یک روز پس از اعلام وضعیت هشدار و هجوم مردم به فروشگاه‌ها برای خرید مواد غذایی اظهار کرد: ترس و نگرانی بیش از اندازه می‌تواند از شیوع کروناویروس آسیب‌زننده‌تر باشد.
مقامات سنگاپور همچون شیوع بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ و آنفلوآنزای H۱N۱ در سال ۲۰۰۹ وضعیت هشدار اعلام کردند که این هشدار به این معنی است که این ویروس می‌تواند خطرناک باشد و به راحتی بین افراد منتقل شود.
با این حال نخست وزیر سنگاپور تاکید کرد: هیچ نیازی به ترس و وحشت نیست. لزومی ندارد تا افراد در خانه‌هایشان قرنطینه شوند و محدودیت تردد وجود ندارد. به اندازه کافی ذخایر وجود دارد و نیازی نیست که افراد به انبار کردن مواد غذایی آماده و محصولات بهداشتی اقدام کنند.
هجوم مردم سنگاپور به فروشگاه‌ها برای خرید مواد غذایی پس از اعلام وضعیت هشدارِ کروناویروس به گزارش خبرگزاری رویترز، بیش از ۳۰ مورد ابتلا به کروناویروس در سنگاپور گزارش شده که برخی از آنان سفری به چین نداشته‌اند.