جمهوری اسلامی و طوفان مدرنیسم
حسن جعفریانی (عضو هیات علمی دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1516

برگزاری همایش دیابت و چاقی در خانه‌های سلامت منطقه سه تهران

همایش چاقی و دیابت با همکاری شرکت دانمارکی نوونوردیسک (بزرگترین تولیدکننده انسولین در جهان) یکشنبه 20 بهمن ماه در خانه‌های سلامت منطقه سه با حضور شهروندان و اعضاء کانون‌های اجتماع محور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در این خصوص گفت: این همایش با هدف تغییر در سبک زندگی یا کاهش وزن برگزار می گردد. کاهش وزن (حتی بین ۵ تا ۱۰ درصد) می‌تواند از بروز دیابت نوع دو جلوگیری کند یا حداقل روند ابتلا به آن را به تأخیر بیندازد.
وی اذعان داشت: ديابت و چاقی دارای رابطه بسيار نزديکی با هم هستند، به نحوی که دیابت نوع 2 غالباً همراه چاقی بروز می کند. چاقی بعنوان فاکتور اصلی ايجاد بيماری ديابت نوع 2 مطرح می باشد اگر چه مواردی از ابتلاء به ديابت نوع 2 در افراد بالغ لاغر نيز ديده شده است. بنابراين می توان چـاقی را بعـنوان عـامل اوليه در بـروز ديابت نوع 2 و متعاقباً ایجاد مقاومت به انسولین مطرح نمود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 3 اظهار داشت: دیابت خود یک بیماری مزمن است که بر زندگی روزمره اثرات گسترده ای دارد. در مقایسه با افراد جامعه، در افراد چاق میزان فعالیت‌های جسمی و اجتماعی کمتر است و این مشکلات در افراد مبتلا به چاقی مرگ آور بیشتر از افراد دچار چاقی متوسط تا شدید است.به علاوه، افراد چاق بیشتر از سایرین، دچار ناتوانی ناشی از درد‌های بدنی هستند.
این همایش مورخ 20 بهمن ماه در خانه‌های سلامت منطقه سه ساعت 9 تا 11 به نشانی خيابان شريعتي، خیابان ظفر، خیابان گوي آبادي ، خیابان راجيان ، خیابان دليري نبش کوچه سرو برگزار شد.