روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 اردیبهشت 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 9908
0
0
ماجرای تافل معاون احمدی‌نژاد و سوال یک دانشجو
همدلی- تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی در دور دوم شروع‌شده و کاندیداها تبلیغاتی برنامه‌های مختلفی را برای راه‌یابی به مجلس آغاز کردند. محمدرضا میرتاج‌الدینی یک از کاندیداهایی است که باید در حوزه انتخابیه تبریز با دیگر کاندیداها رقابت کند. وی در تراکت‌های تبلیغاتی خود مدعی شد که داری مدرک تافل در زمینه زبان انگلیسی است و همین موضوع بهانه‌‌ای شد تا یک دانشجو با یادآوری این موضوع به وی، شروع به مطرح کردن سوالی به زبان انگلیسی کند که زمینه‌ساز یک تنش در برنامه پرسش‌و‌پاسخ این معاون سابق احمدی‌نژاد شد. گفتنی است پس از مطرح‌کردن این سوال جلسه به حاشیه کشیده شد و برخی از هواداران این کاندیدا، برخورد نامناسبی با دانشجوی پرسش‌گر داشتند. میرتاج‌الدینی نماینده اصول‌گرای تبریز اسکو و آذرشهر و عضو هیات رئیسه فراکسیون اصول‌گرایان و نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس هفتم و مجلس هشتم بود. وی همچنین مدتی سمت معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری را بر عهده داشت و در دولت دهم معاون رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی و مسئول امور روحانیت رئیس‌جمهور بود.
روایت حسن حبیبی از عدم پیگیری ربایش امام موسی صدر از سوی ایران
پارسینه - مرحوم حسن حبیبی: «بالاخره تاریخ است و نمی‌توان پنهان‌کاری کرد، قذافی در قضیه جنگ [تحمیلی] خیلی حمایت نمی‌کرد، ولی کمک‌هایی می‌کرد. کافی بود که یک کلمه از دهان یکی از مسئولان جنگ بیرون بیاید که «این دیوانه» [اشاره به قذافی] جلوی کمک‌ها را بگیرد و مشکل ایجاد کند. اینکه هر دفعه می‌خواستند کارهایی بکنند تا بعد‌ها را می‌گویم- زمانی که من اصلاً در جریان چیزی نبودم، هر دفعه که می‌خواستند کاری کنند باید جمع‌وجور می‌کردند که مبادا طرف دیوانه‌بازی‌اش گل کند و این‌یک مسئله بود و باید یکی از دلایل پیگیری نشدن را در این مسئله جست‌وجو کرد».
انتقاد تاج‌زاده از برخورد جناحی صداوسیما با سخنان رهبر انقلاب
انصاف نیوز - مصطفی تاج‌زاده، معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات، از این‌که دیدار عیدانه رهبری با نمایندگانی از جناح‌های مختلف سیاسی از صداوسیما پخش نشده است، گلایه کرد. فخرالسادات محتشمی پور پس از ملاقات این هفته با همسرش، ضمن اشاره به ابراز خوشحالی او از گزارش دیدار رهبری با نمایندگانی از جناح‌های مختلف، نوشت: او از این‌که این دیدار عیدانه با نمایندگانی از هر دو جناح در محیطی صمیمی توسط رسانه میلی انعکاس داده نشده است و تصویری از آن برای مردم پخش نشده ابراز تاسف کرد. تاج‌زاده این برخورد صداوسیما را برخورد جناحی صداوسیما با انتشار سخنان رهبری خوانده است.
تردید فعال اصولگرا در صحت نتیجه انتخابات تهران!
پارسینه - مجتبی دانش‌طلب فعال سیاسی اصول‌گرا در گوگل پلاس خود نوشت: وقتی دوستان راجع به انتخابات ۹۶ می‌پرسند می‌گویم یک گزینه معقول این است که هیچ اصولگرایی شرکت نکند، احمدی‌نژاد هم معلوم نیست تایید صلاحیت شود اما اگر شد بیاید حرف‌هایش را بزند و کنار بکشد. با این دولت نمی‌شود رقابت کرد و اصلا معلوم نیست بتواند انتخابات قابل‌رقابتی برگزار کند. وقتی همه چهره‌های شاخص اصول‌گرا در انتخابات مجلس حذف می‌شوند و حتی یک نفر پیگیری و اعتراض نمی‌کند انتظار دارید چه انتخاباتی برگزار شود؟ چشم‌اندازی که انتخابات ۹۶ دارد جز مسخرگی نیست. روحانی احتمالا با رای بالا دوره‌اش را تمدید می‌کند و در یک سال آینده هم حرف‌هایی خواهد زد و کارهایی در تبلیغات می‌کند که دود بیشتری از سر همه بلند شود. نشانه‌ها حاکی از آن است که آقای معتدل آماده به جنگ است و به همین دلیل دائما به [...] و به انقلابی‌ها می‌پرد، تکه و‌ کنایه می‌زند، به حرکات خیابانی و نشان دادن طرفداری مردمی هم که علاقه دارد، ترس نظام از تکرار ۸۸ را هم خوب می‌داند (همان ترسی که آمار مضحک تهران را به‌راحتی پذیرفتنی کرد).
پاسخ ده‌نفره به فراخوان احمدی‌نژادی‌ها
انصاف نیوز- پس از چند روز فراخوان گروه «حامیان البرزی دکتر احمدی‌نژاد» برای سخنرانی عبدالرضا داوری، فقط حدود ۱۰ نفر جمع شدند. عکس‌های منتشرشده از این جلسه به خاطر کم بودن جمع، صرفا از خود داوری منتشرشده و تنها یک عکس یادگاری از او به همراه ۱۰ مخاطب این سخنرانی گرفته شده است. عنوان جلسه سخنرانی داوری که یکی از لیدرهای هواداران مشایی و احمدی‌نژاد است، «جلسه نشست بازخوانی خط نورانی حضرت امام خمینی» بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه