روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
05 اردیبهشت 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 9584
0
0
پرونده «گشت های نامحسوس» روی میز هیات دولت
برنا - پرونده گشت های نامحسوس در جلسه امروز هیات دولت مورد بررسی قرار می گیرد.یک منبع آگاه امروز خبر داد که به علت حساسیت موضوع گشت‌های نامحسوس قرار است این موضوع امروز در هیئت دولت مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود. بر اساس اعلام رئیس پلیس انتظامی تهران بزرگ قرار است بر اساس طرحی 7 هزار نیرو به عنوان گشت نامحسوس در تهران فعالیت داشته و مزاحمت برای نوامیس، بدحجابی و آلودگی صورتی و مواردی از این دست را گزارش کنند.
ائمه جماعات به کمک سازماندهی اصولگرایان می شتابند
ایسنا - حجت‌الاسلام و المسلمین رضا آشتیانی،عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت که اصولگرایان ساز و کارهایی را برای سازماندهی نیروهای خود در مرحله دوم انتخابات مجلس تمهید کرده‌اند. آشتیانی اظهار کرد: اصولگرایان برای مرحله دوم انتخابات مجلس ساز و کاری را تمهید کرده‌اند و جلساتی برگزار کرد‌ه‌اند تا به کسانی که در معرض رای آوردن هستند کمک کنند و به نظرم این کار مفیدی است. وی افزود: بنابر این است که اصولگرایان موجه در هر حوزه انتخابیه در این باره رایزنی کنند، البته نشست‌هایی هم با ائمه جماعات برگزار شد و کارهای انجام گرفته تا نیروهای اصولگرا ساماندهی شوند و انسجام بیشتری بین آنها ایجاد شود. این نماینده مجلس با بیان اینکه اصولگرایان در مرحله اول انتخابات مجلس بیش از 50 درصد کرسی‌ها را از آن خود کردند، گفت: همچنین 17 نفر جزو مستقلین هستند وعده‌ای جزو معتدلین هستند که طبیعتا عده‌ای از آنها در مجلس آینده جذب اصولگرایان معتدل خواهند شد. آشتیانی در پایان ابراز امیدواری کرد که نتیجه مرحله دوم انتخابات مجلس در راستای کسب اکثریت کرسی‌های مجلس دهم به نفع اصولگرایان رقم بخورد.
آ‌یت‌الله مقتدایی: جامعه‌ مدرسین برنامه‌ای برای ریاست مجلس پنجم خبرگان ندارد
آنا- یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موضع این تشکل را نسبت به مسئله ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری اعلام کرد. آیت‌الله مرتضی مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره برنامه این تشکل برای ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری اظهار کرد: جامعه مدرسین برای ریاست مجلس پنجم خبرگان رهبری برنامه‌ای ندارد و تا به حال نیز درباره آن صحبتی نکرده است. مقتدایی گفت: این مسئله مربوط به خود اعضای خبرگان است که چه کسانی کاندیدا می‌شوند و چه کسانی‌ رای می‌آورند و جامعه مدرسین در این موضوع دخالتی ندارد. وی اضافه کرد:‌ جامعه مدرسین قصدی برای رایزنی در این باره هم نداشته، ندارد و نخواهد داشت. جلسه اعضای شورای مرکزی جامعه مدرسین شب گذشته -جمعه- به ریاست آیت‌الله محمد یزدی برگزار شد.
لغو دو سخنرانی در یک روز
سفر محمدرضا عارف به اردبیل که برای سخنرانی در حمایت از کاندیدای اصلاح‌طلب راه یافته به دور دوم بود، به دلیل نامساعد بودن اوضاع جوی لغو شد. در پی لغو سفر عارف به اردبیل، او از مردم این شهر خواست به دو گزینه اصلاح طلب حاضر در لیست امید، آقایان دکتر محمد فیضی و دکتر شکور پورحسین رای بدهند. صادق زیبا کلام استاد دانشگاه نیز از لغو برنامه سخنرانی خود در حمایت از لیست امید شهرستان میاندوآب و شاهین دژ خبر داد و گفت: قرار بود دیروز در حمایت از نامزد‌های مورد تایید «لیست امید» به چند شهرستان‌ سفر کنیم؛ از جمله این شهرستان‌ها، ارومیه، شاهین‌دژ و میاندوآب و سلماس بود که بر همین اساس از تبریز به سمت میاندوآب حرکت کردیم. او افزود: در راه مهندس میرزایی مسئول ستاد اصلاح طلبان ارومیه اطلاع داد که با سخنرانی بنده در این شهر و در حمایت از لیست امید مخالفت شده است. این استاد دانشگاه تهران ادامه داد: به بنده گفتند از طرف برخی نهادها با حضور شما در شهر میاندوآب مخالفت شده است. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: از اینکه چه ارگان‌هایی مخالفت کرده‌اند، علم و اطلاع درستی نداریم، اما گفتند اینها شما را تهدید کرده‌اند. مسئولان ستاد گفته‌اند بهتر است به این شهرستان نروید، چراکه یک‌سری نهاد‌ها تهدید کرده‌اند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه