روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
01 اردیبهشت 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 9471
0
0
تکلیف باغات حذف‌شده مشخص شود
حقانی خطاب به جدیدی: بدجوری زیر دو خم ما می‌روید
در دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش بازدید از قطع درختان منطقه دروس بین دو عضو شورای شهر تهران مجادله‌ای صورت گرفت.
پس از ارائه گزارش بازدید از باغات 5 هزار و 1200متری توسط حقانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و عبداللهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران که در دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر تهران مطرح شد دیگر اعضای شورا انتقادهایی داشتند.
اسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران گفت: فضای شورا یک فضای متفاوت از روزهای قبل است. امروز ویترینی معرفی شد که شورا و هیات رئیسه کارآمد نیست ولی شورای چهارم شورای کارآمدی است.
او افزود: اگر مافیای قطع درخت در تهران است باید عنوان شود و جلوی آن گرفته شود نه این‌که موضوعی را مطرح کنیم و در آخر از یکدیگر تشکر شود. در ادامه محمد حقانی عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران در خطاب به دوستی، گفت: در فرهنگ اصفهان و همینطور لرستان این موضوع وجود دارد که در مقابل احترام، احترام گذاشت.
او افزود: بنده تاکید می‌کنم در تهران مافیای قطع درخت وجود دارد و این موضوع را می‌توانم نشان نیز بدهم به عنوان مثال در شمیرانات، نیاوران، منطقه 18 و منطقه 20 این مافیای قطع درخت حضور دارند. عضو شورای شهر تهران گفت: بنده اعلام کرده‌ام درخت قطع شده است و پای حرفم نیز ایستاده‌ام و ثابت نیز خواهم کرد.
حقانی با اشاره به اینکه 5 هزار هکتار باغ تهران حذف شده است، گفت: بنده تمام زمین‌های خالی تهران را تبدیل به فضای سبز کرده‌ام.
در ادامه عباس جدیدی، عضو شورای شهر تهران خطاب به حقانی گفت: اگر 5 هزار هکتار حذف شده به جای آن 20 هزار هکتار کاشته شده است و نباید باعث تشویش اذهان عمومی شویم.
حقانی در ادامه خطاب به جدیدی گفت: بدجوری زیر دو خم من می‌روی و باید تکلیف این باغاتی که حذف شده است مشخص شود.
در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز گفت: درختان و باغات تهران در طول سالیان گذشته از بین رفته است و چیزی است که همه به عین می‌بینید ولی باید جلوی حذف باغات و قطع درختان گرفته شود که این اقدام نیز در حال انجام است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه