روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
31 فروردین 1395  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 9379
0
0
رشد گردشگری چین با انقلاب توالت !
دولت چین با اجرای برنامه سه ساله با عنوان انقلاب توالت و ساخت ۲۲ هزار توالت در کشور تلاش دارد صنعت گردشگری وتصویر جهانی خود را بهبود دهد. به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، گردشگری کشور چین که به دلیل نبود ویا کمبود توالت‌های تمیز و کافی درشهرها و روستاها و به ویژه مسیرهای جاده‌ای شهرت منفی درجهان دارد، قصد دارد طی برنامه سه ساله، با انقلاب توالت، آوازه گردشگری خود را بهبود دهد.
به گزارش تایمز مالی، سال گذشته در سراسر چین بیش از 22.009 توالت احداث شد تا حمایتی باشد از صنعت گردشگری که گفته می‌شود نقش موتور محرک را در اقتصاد این کشور بازی می‌کند.
درهمین راستا مقامات چین درتمامی مقصدهای گردشگری این کشور دست به بهبود ویا ایجاد توالت های عمومی زده‌اند. پروژه‌ای که مستقیما تحت حمایت «شی جین پینگ »ریاست جمهور است.
این پروژه در قالب طرحی سه ساله با عنوان کمپین «انقلاب توالت» از سال 2015 معرفی و آغاز شده است. ظرف همین مدت 22009 توالت درسراسر چین احداث شده است. به نظر می‌رسد که این تعداد توالت خبر خوبی است زیرا شمار توالت‌های ساخته شده ظرف این مدت از شمار تعیین شده درهدف‌های اولیه بیشتر است.
درسپتامبر 2015 مقامات گردشگری چین دروب سایت خود اعلام کردند که تعداد 13 هزار توالت جدید درکشور احداث می کنند. همچنین 9000 توالت دیگر نیز قرار است که بازسازی شود.
طی برنامه «کمپین انقلاب توالت » قرار است که دولت چین مجموعا بیش از 33 هزار توالت جدید درکشور بسازد و بیش از 24 هزار توالت دیگر را نیز تا سال 2017 باز سازی و تکمیل کند.
وزارت گردشگری چین اعلام کرده است که بودجه ای که از سوی دولت برای اجرای این پروژه هزینه می‌شود، احتمالا بیش از 12.5 میلیارد یوان خواهد بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه