روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 فروردین 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 9099
0
0
آیت الله جنتی در خطبه های روز گذشته نماز جمعه:
آمریکا از طریق نورچشمی های مقامات به کشور نفوذ می کند
آیت‌الله احمد جنتی امام جمعه موقت تهران روز گذشته با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، گفت: انقلاب مقاومتی می‌خواهد در مقابل آمریکا و غرب بایستد و تحولی در وضع مملکت و بعد اقتصادی و سایر ابعاد ایجاد کند.
این با حرکت‌های اداری و تشکیلاتی که تاکنون بوده، امکان‌پذیر نیست. رهبر معظم انقلاب فرمودند اقدام و عمل، به این مفهوم است که تاکنون اقدام و عمل در این زمینه نبوده و تنها روی زبان و کاغذ بوده و اقدام و عمل لازم است. وی با تاکید بر اینکه اقدام و عمل به جز روحیه انقلابی فایده‌ای ندارد و امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: آنها که این روحیه را ندارند تنها به فکر خود، آینده و روزمرگی خود هستند که یک گزارش بدهند و تمام کنند. جنتی افزود: ما به‌قدری مقصر هستیم که تعجب می کنم خداوند چطور برای ما عذاب نازل نمی‌کند چراکه این همه امکانات داریم و باز هم نشسته‌ایم. امام جمعه موقت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: در شرایطی که عده‌ای در سطوح بالای مملکت و برخی هم در بخش‌های خصوصی ثروت‌های کلان مملکت را به اندونزی، امارات، ترکیه، اروپا می‌برند، اگر روحیه انقلابی باشد باید با اینها برخورد کند، نباید بگذارند راحت این پول‌های میلیاردی و میلیارد دلاری که معلوم نیست از کجا آورده‌اند، جمع کرده و خرج کنند. وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ما باید همچنین با عوامل نفوذی برخورد کنیم و این نیازمند یک برخورد انقلابی است. مقام معظم رهبری چند مرتبه فرمودند افرادی در فکر نفوذ هستند، نفوذ کرده‌اند و می‌کنند.
ما باید این خط را بشناسیم و تشخیص بدهیم. وقتی قرار شد نورچشمی‌های مقامات بالا، پسرها و دخترها در اروپا و انگلستان و آمریکا تحصیل کنند، از طریق آنها آمریکا به کشور نفوذ می‌کند، به آنها امتیاز و پول داده و آنها را می‌خرد، سپس پیغام می‌دهد به پدر خود بگو این کار را انجام بدهد یا نه، بعد اینها می‌شوند عوامل نفوذی که باید آنها را بشناسیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: آنهایی که انقلابی نیستند همواره دم از ضعف و ناتوانی می‌زنند و بعد دشمن انقلابیون را افراطی می‌نامد، لذا تاکید دارد که آنها را باید کنار زد. یعنی کسانی که می‌خواهند با آمریکا بسازند، عقلانی هستند! باید دید اینها افراطی هستند یا شما تفریطی هستید؟
وی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند خبرگان باید انقلابی باشد، یعنی انقلابی برای آینده تصمیم بگیرد. کسانی که این مملکت را 37 سال سرپا نگه داشتند و در مقابل همه دشمنی‌ها ایستادند و دست رد به سینه دشمن و در دهان آنها زدند، همین انقلابی‌ها بودند، اگر اینها نبودند که زودتر از اینها فاتحه مملکت خوانده شده بود. چرا ما به اینها اجر ندهیم و از آنها قدردانی نکنیم. چرا از سپاه قدردانی نکنیم، سپاه خار چشم عده‌ای است که بعضی از آنها در سخنرانی‌های خود نیش خود را می‌زنند. اگر سپاه، بسیج و بچه‌های حزب‌الله نباشند، پس چه کسانی می خواهند توطئه‌ها را خنثی و مملکت را حفظ کنند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه