روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 فروردین 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 9065
0
0
برگزاری جشنواره موسیقی نواحی اردیبهشت در کرمان
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره موسیقی نواحی ایران 17 تا 21 اردیبهشت ماه امسال در کرمان برگزار می‌شود.به گزارش ایرنا «فرزاد طالبی» در نشست هماهنگی جشنواره موسیقی نواحی ایران که در دفتر استاندار کرمان برگزار شد افزود: تعداد گروه‌های شرکت کننده در این دوره از جشنواره موسیقی نواحی افزایش پیدا کرده است و میهمانان خارجی از اروپا خواهیم داشت.
وی بدون اشاره به تعدادگروه‌های شرکت کننده بیان کرد: مدیر جشنواره کلتیک که بزرگترین جشنواره فلک اروپا را اداره می‌کند در جشنواره حضور پیدا می‌کند.
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سازماندهی جشنواره موسیقی نواحی ایران در دو بخش تهران و کرمان بسیار خوب انجام شده و نسبت به سال‌های قبل متفاوت است.
طالبی گفت: برای پوشش خبری جشنواره اقداماتی انجام شده است و در حد یک جشنواره بزرگ ملی با حمایت استانداری کرمان برگزار می‌شود.
وی افزود: برای تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی در کرمان توافق‌ها انجام شده است و از پایان این جشنواره مقدمات برگزاری جشنواره بعدی شروع خواهد شد. مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: هفته فیلم و نمایشگاه سازهای سنتی در زمان برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان برپا می‌شود و کار علمی مفصلی در رابطه با این جشنواره اتفاق افتاده است که در جشنواره ارائه می‌شود. وی تصریح کرد: فضاهای باز و گردشگری استان کرمان برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران بسیار مناسب است و امیدواریم جشنواره در سطح بالای موسیقی برگزار شود و همچنین مسائل گردشگری را نیز رونق دهد.
این نشست با حضور استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و جمعی از مسئولان برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان برگزار شد.
همچنین مصوب شد ستاد اجرایی این جشنواره به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و با حضور دستگاه‌های ذیربط تشکیل و برای حضور گسترده و پر نشاط تمامی اقشار جامعه به‌ویژه جوانان و دانشجویان در جشنواره موسیقی نواحی برنامه‌ریزی شود. نهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران قرار بود اواخر دی ماه پارسال برگزار شود که بر اساس تصمیمات کمیته برگزاری جشنواره برای استفاده از فضاهای تاریخی و باز استان و شرایط مناسب آب و هوایی، زمان برگزاری به اردیبهشت امسال موکول شد. جشنواره موسیقی نواحی ایران همزمان در کرمان و 9 شهر این استان همزمان با اعیاد رجبیه و شعبانیه
برگزار می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه