روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 فروردین 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 9062
0
0
«مالاریا» تابستان اکران می‌شود
به گفته مسعود ردایی تهیه کننده «مالاریا»، این فیلم که جدیدترین ساخته پرویز شهبازی است تابستان اکران می شود. مسعود ردایی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مالاریا» به کارگردانی پرویز شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برای پخش «مالاریا» با یکی از شرکت های پخش سینمایی در حال مذاکره هستیم که بعد از عقد قرارداد نام شرکت مورد نظر اعلام می شود. وی ادامه داد: آنچه که برای اکران «مالاریا» در نظر داریم، نمایش این فیلم در نیمه اول سال است و به احتمال بسیار زیاد این فیلم در نوبت اکران عید فطر روی پرده می رود. این تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه هنوز پروانه نمایش «مالاریا» صادر نشده است، تاکید کرد: تا امروز که هیچ صحبتی درمورد ایجاد اصلاحیه روی فیلم نشده است، به همین دلیل پیش‌بینی می شود که همان نسخه نمایش داده شده در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در اکران عمومی نیز روی پرده رود. تهیه‌کننده سریال تلویزیونی «بیمار استاندارد» با اشاره به موفقیت سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی توضیح داد: این سریال یک ژانر متفاوت و در یک زمان بسیار متفاوت است و مهمتر از همه اینکه «شهرزاد» کارگردانی مانند حسن فتحی دارد که استاد به تصویر کشیدن چنین داستان‌‌هایی است. موفقیت این سریال مدیون نگارش متن آن توسط حسن فتحی است. کارگردانی خوب، متن مناسب و بازیگران درجه یک سبب شد تا استقبال مخاطبان از این سریال شبکه نمایش خانگی بالا رود. وی که تهیه‌کنندگی سریال نوروزی «بیمار استاندارد» را برعهده داشت در پایان عنوان کرد: «بیمار استاندارد» نیز یک تجربه جدید در تلویزیون ایران به شمار می رود که توانست به نسبت تازه بودن خود مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. در واقع طی سال های گذشته سریال های نوروزی یک مدل را دنبال می کرد که «بیمار استاندارد» امسال از این مدل فاصله گرفت.
توضیح مدیر شبکه کودک درباره
انیمیشن حاشیه‌ساز
موضوع یکی از انیمیشن‌های ساخته‌شده در صداوسیما، موج جدیدی از حاشیه‌ها را در فضای مجازی ایجاد کرده است. فیلمنامه‌ی این انیمیشن با عنوان «بچرخ تا بچرخیم» توسط مدیر شبکه کودک نوشته شده و در روزهای گذشته از همین شبکه پخش شده است. موضوع یکی از انیمیشن‌های ساخته‌شده در این انیمیشن، سه شخصیت‌ داستانی‌ خلق‌شده‌اند که نام آن‌ها دقیقا برگرفته از روسای جمهور کشورمان در سه‌ دوره‌ی متوالی اخیر درآمده است؛ اما آنچه یک برنامه ویژه‌ی مخاطب کودک را به حاشیه کشانده، ویژگی‌هایی‌ است که برای هر کدام از این شخصیت‌های کارتونی در نظر گرفته شده است؛ واکنش‌ها به انیمیشن «بچرخ تا بچرخیم» تا حدی پیش رفته که برخی از رسانه‌ها نوک تیز پیکان این انیمیشن را به سمت «برجام» و توافق هسته‌ای متوجه دانسته‌ و از تعبیر «جنگ روانی جدید علیه دولت با انیمیشن تلویزیونی» استفاده کرده‌اند. مدیر شبکه کودک و نویسنده انیمیشن «بچرخ تا بچرخیم» توضیحاتی را درباره این انیمیشن بیان داشت. آقای سرشار درباره‌ِ «بچرخ تا بچرخیم» و نقدهای مطرح‌شده به آن گفت: داستان این انیمیشن مربوط به سال 92 می‌شود و از تولدش عملا دو سال گذشته است. به نظرم کارگردان این اثر که این انیمیشن را ساخته، می‌تواند توضیحات بهتری بدهد. سرشار در ادامه به تشکر از یکی از روزنامه‌های صبح تهران که به واکنش در این زمینه پرداخته است، بسنده کرد و گفت: فقط از این روزنامه‌ی سیاسی تشکر می‌کنم که روز سه‌شنبه - 24 فروردین ماه - در صفحه اولش همراه با عکس به انیمیشن «بچرخ تا بچرخیم» پرداخت. او ادامه داد: به نظرم این اتفاق خیلی خوب و بزرگی است که روزنامه‌ای که سیاسی است، تصویر این انیمیشن را که این روزها حواشی به همراه داشته، در صفحه یک خود کار کرده است. سال 94 این انیمیشن توسط کارگردان (رسول آذرگان) ساخته شد و به ششمین جشنواره عمار فرستاده شد و عنوان بهترین انیمیشن را دریافت کرد. «داستان ما و کدخدایی که نمی‌خواست فرفره بسازیم» نام داستان این انیمیشن بود که بعدها به «بچرخ تا بچرخیم» تغییر نام داد. انیمیشن «بچرخ تا بچرخیم» اخیرا از شبکه کودک به روی آنتن رفته است. در این انیمیشن که به موضوع انرژی هسته‌ای اشاره شده، سه شخصیت به نام‌های دایی محمد، عمو محمود و عمو حسن در قالب داستانی و کودکانه تصویرسازی شده‌اند. بحث هم بر سر حق آب چشمه در قبال تحویل چند روروئک است.
در آستانه‌ روز بزرگداشت سعدی
همایش سعدی
و کنفوسیوس برگزار می‌شود
همایش دو روزه سعدی و کنفوسیوس با حضور سعدی‌‌شناسان و کنفوسیوس‌شناسان ایران و چین در روزهای یکشنبه و دوشنبه 29 و 30 فروردین در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه