روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 فروردین 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 9060
0
0
تاخیر 5 ماهه در پرداخت دستمزد 260 کارگر شهرداری امیدیه
منابع کارگری ایلنا در شهرداری امیدیه گزارش دادند، کارگرانی که در شهرداری امیدیه و سازمان‌های وابسطه به آن به صورت پیمانی وقرار دادی مشغول کارند؛ 5 ماه حقوق معوقه طلب دارند. علاوه بر این عیدی سال 95 حدود 200 نفر از کارگران پرداخت نشده است.
به نقل از این کارگران که در دارای سوابق 8تا10ساله هستند، گفته می‌شود که هر ماه آنان حقوق می گیرند اما آنچه دریافت می کنند مربوط به معوقات مزدی پنج ماه گذشته است .به عنوان مثال آخرین حقوقی که کارگران شهرداری امیدیه دریافت کرده اند حقوق آذر ماه بوده که اسفند ماه سال 94 پرداخت شد. همچنین از قرار معلوم علاوه بر تاخیر 5 ماهه در پرداخت دستمزد 260 کارگر ، پیمانکار سابق بخش خدماتی وفضای سبز شهرداری امیدیه در پرداخت حق سنوات سال 92به همراه حق مرخصی ویک یک ماه حقوق فروردین ماه سال 93 به 64 کارگر بدهکار است وکارگران در این زمینه به مراجع قضایی شکایت کرده اند. به گفته کارگران با وجود آن‌که مراجع قضایی خوزستان حکم به پرداخت مطالبات کارگران از سوی کارفرمای شرکت پیمانکاری (شمس گستر جنوب)کرده است اما پیمانکار سابق توجه ای به این موضوع ندارد.
بلاتکلیفی مطالبات مزدی 150 کارگر کارخانه تبریز کف
کارخانه تبریز کف که از مهر ماه سال گذشته به دلیل رکود اقتصادی با مشکلات مالی روبرو شده بود، نهایتا در مهر ماه تولید خود را متوقف کرد و در دی ماه کارخانه با 186 کارگر به طور کامل تعطیل شد. لازم به ذکر است مطالبات هرکارگر مبلغی در حدود 30 میلیون تومان است که کارفرما به بهانه ورشکستگی از پرداخت آن سرباز میزد،اما بعد از گذشت چندماه از تعطیلی کارخانه هنوز اعلام ورشکستگی نکرده و ظاهرا تصمیمی نیز برای پرداخت مطالبات کارگران نگرفته است .
به گزارش ایلنا، از این تعداد کارگر حدود 30 نفر به بیمه بیکاری معرفی شدند ،عده ای نیز که سابقه بالایی داشتند با کارخانه تسویه کرده اند اما بقیه کارگران به علت مشکلات بیمه ای هنوز به سرانجامی نرسیده اند.
بیش از 100 کارگر با مراجعه به دادگستری استان مرند حکم اجرایی گرفتند که به دلیل نبود کالا در انبارها و در رهن بانک بودن کارخانه و ماشین آلات نتوانسته اند به مطالبات خود دست یابند و همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه