روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
21 فروردین 1395  |  جامعه  |  کد خبر: 8618
0
0
معتادان خارجی به کشورشان بازگردانده شدند
معاون شهردار تهران از بازگشت معتادان خارجی جمع آوری شده به کشورهای خود، خبر داد. حجت الاسلام میثم امرودی با بیان اینکه ۶۰درصد معتادان سطح مددسراها شهرستانی‌ها هستند، گفت: در حال حاضر، مشغول انجام اقدامات لازم برای بازگرداندن انها به شهرهای خود هستیم. او با اشاره به این که برای بازگرداندن معتادان شهرستانی، منتظر هستیم تا قوه قضاییه حکم لازم را صادر کند، خاطر نشان کرد: تاکنون جلسات متعددی برای تسریع در بازگشت معتادان شهرستانی تشکیل شده است و امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد. به گزارش مهر، معاون شهردار تهران با اعلام این که معتادان خارجی نیز بازگردانده شدند، تصریح کرد: امیدواریم چهره شهر، در قالب طرح انظباط شهری اصلاح شود.
امرودی با اعلام این که طرح انظباط شهری، طرحی دو ساله است، افزود: تاکنون ۴ ماه از این طرح گذشته و حدود ۵ هزار معتاد در مددسرا‌ها بسر می برند و معتادان پس از بهبود یافتن به محیط خانواده و کار باز می‌گردند.
مستمری کم و عدم تامین وسایل توانبخشی دو مشکل معلولان
مدیر بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه تا پایان سال معلولان وسایل توانبخشی دریافت می کنند گفت: امیدواریم مستمری مددجویان افزایش پیدا کند. الهه راستگو و مجتبی شاکری و علی صابری از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد افزود: دو مشکل اصلی که معلولان امروز مطرح کردند مستمری کم و همچنین تامین وسایل کمک توانبخشی برای این افراد بود و آنها درخواست افزایش مستمری ها را داشتند. احمد دلبری گفت: افزایش مستمری مددجویان نیاز به تعامل مجلس دارد که امیدواریم در سال جاری مستمری مددجویان همانندسال قبل افزایش پیدا کند. به گزارش مهر، مدیرکل بهزیستی استان تهران هم در موردتجهیزات توانبخشی معلولان نیز افزود: سال گذشته اعتباراتی خاص برای این تامین وسایل توانبخشی معلولان اختصاص یافت و براساس آن وسایلی از جمله واکر، ویلچر، سمعک و ... در اختیار معلولان قرار گرفت. دلبری از پرداخت وسایل توانبخشی به معلولان پشت نوبت خبر داد و گفت : تعدادی از معلولان نیز برای دریافت وسایل توانبخشی در نوبت قرار دارند که امیدواریم تا پایان سال وسایل کمک توانبخشی به آنها تعلق گیرد. همچنین علی همت محمودنژاد رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران نیز در این مراسم گفت: مراسم عیدانه معلولان هرسال به همت انجمن برگزار و برنامه های متنوعی برای آنها اجرا می شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه