روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
18 فروردین 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 8397
0
0
رئیس قوه قضائیه:
مصیبت خوانی ما در دل دولت اثر نکرد
ایلنا – آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در مراسم تودیع و معارفه دادستانی کل کشور که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: لازم است از خدمات بی‌شائبه و کثیر قضات و کارکنان قوه قضائیه در سراسر کشور تشکر کنم.
از الطاف بزرگ الهی خدمت به خلق خداوند است و این افتخار قوه قضا است که این توفیق را داشته باشند تا در جهت رفع حوائج مردم گام بردارد. او با بیان اینکه این مجموعه با کمبود امکانات و بی‌پولی روبروست، اظهار داشت: کارکنان دستگاه قضا با این مشکلات می‌سازند و خدمت‌رسانی می‌کنند که این میزان از خدمات و اقدامات قابل قبول است.
هرچند که کمبود‌ها و کم‌وکاستی‌هایی هم وجود دارد ولی باید درصد این کمبود‌ها را هم دید. اگر دستگاه قضایی دستش برای جذب قضات بیشتر باز بود پرونده‌ها هم زود‌تر بررسی می‌شد و ما با مشکل انباشت پرونده‌ها روبه‌رو نبودیم.
هرچند که ما خود را جزیره‌ای جدا نمی‌بینیم و می‌دانیم که کشور دچار مشکلات اقتصادی و منابع مالی دولت هم اندک است. رئیس قوه قضائیه با اشاره به بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس تصریح کرد: من لازم است از مقام معظم رهبری تشکر کنم زیرا ایشان همواره با درخواست‌های ما موافقت کرده‌اند و اکنون برنامه ششم در مجلس است و ما انتظار همراهی مجلس با قوه قضائیه را داریم هرچند که دولت در این باره توجهی نکرد و مصیبت‌خوانی ما در آن‌ها اثری نداشت. با این حال امیدواریم مجلس در برنامه ششم توجه بیشتری به قوه قضائیه بکند و تنفسی برای ما مهیا شده و فشار‌ها کم شود. آملی‌لاریجانی که در حکمی رئیسی را به عنوان مشاور عالی رئیس قوه قضائیه منصوب کرده است، از خدمات دادستان سابق کل کشور قدردانی کرد و گفت: با رفتن حجت‌الاسلام رئیسی از خدمات و حضور ایشان محروم می‌شویم ولی از آنجایی که به فرمان مقام معظم رهبری تولیت آستان قدس به ایشان سپرده شده است، خوشحال هستیم. رئیس دستگاه قضا همچنین با اشاره به سمت جدید حجت‌الاسلام منتظری ابراز داشت: ایشان بعد از ۳۰سال خدمت آماده خدمت‌رسانی در سمت دادستانی کل کشور شده‌اند.
آقای منتظری از چهره‌های خدوم و متدین دستگاه قضایی هستند که در این چند سال هم خدمات بی‌شائبه‌ای را انجام داده‌اند. دادستانی کل کشور وظایف مهمی برعهده دارد که بخشی از آن نظارت بر دادسراهای کل کشور است و بخشی دیگر در رابطه با امنیت کشور و رسیدگی به شکایات است. آملی لاریجانی با یادآوری ابعاد اجتماعی و اقتصادی و سیاسی دادستانی کل کشور بیان کرد: حدود ۷۰وظیفه و اختیار برای دادستان کل کشور آمده است. ایشان در شوراهای مختلفی عضوند که می‌توان به عضویت نماینده دادستان در شورای پول و اعتبار، شورای عالی بورس و... اشاره کرد.
امسال هم با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل دادستانی می‌تواند نقش مهمی در این باره داشته باشد. وی افزود: همچنین دادستان کل کشور ظرفیت بسیاری در ایجاد امنیت و حفظ حقوق عمومی دارد و ما امیدواریم آقای منتظری در این نقش موفق باشند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه