روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 فروردین 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 8330
0
0
آغاز همکاری۲ بانک اروپا با ایران
بانک های کی بی سی بلژیک و دی زد بانک آلمان تایید کرده اند که انجام تراکنش های مالی مشتریان اروپایی شان که طرف معاملات تجاری با ایران هستند را آغاز کرده اند. ارسته، بانک اتریش هم در حال آماده شدن برای آغاز ارائه این خدمات است.
فایننشال تایمز ضمن اعلام این خبر گزارش داد: اما بانک های بزرگتر اروپایی به همراه رقبای آمریکایی شان همچنان به دلیل نگرانی ها از جریمه های چند میلیارد دلاری ای که قبلا به دلیل نقض تحریم های ایران متحمل شده اند، از تعامل با ایران خودداری می کنند. این مسئله سبب افزایش نگرانی در میان مقامات ایران و اروپا درباره روند کند اتصال مجدد ایران به سیستم مالی جهانی شده است.
کی بی سی، بزرگترین بانک بلژیک گفته، «تصمیم گرفته که از مشتریان قدیمی خود در بازارهای خانگی بانک» در کشورهای بلژیک، جمهوری چک و اسلواکی «در زمینه تجارت واقعی با ایران، با احترام به همه تحریم های اتحادیه اروپا و دولت آمریکا حمایت کند.»
این بانک همچنین گفته: «چنین حمایتی محدود به تجارت صرف است و همواره همه تراکنش ها و تمامی طرف های مرتبط تحت نظارت های عمیق قرار دارند... بدین منظور، کی بی سی روابط متناظری را با چند بانک دولتی و خصوصی ایرانی توسعه داده است.»
دی زد بانک آلمان هم گفته انجام پرداخت ها به یورو از طریق بانک های ایرانی را آغاز کرده است. بانک ارسته نیز اعلام کرده: «ما همکاری های تجاری مالی با بانک های ایرانی را بر اساس فرآیندهای استاندارد آغاز کرده ایم. جلوتر که برویم، ممکن است به دنبال ایجاد روابط بانکی متناظر نیز برویم.» هر دوی این بانک ها تصریح کرده اند که تک تک تراکنش های مرتبط با ایران را با مقررات تبعیت از تحریم های موجود انطباق می دهند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه