روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 اسفند 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 7981
0
0
بعیدی نژاد:
چهار بانک جدید ایرانی به سوئیفت متصل شدند
مدیر کل سیاسی و امنیت بین‌الملل وزارت امور خارجه از اتصال چهار بانک جدید ایرانی به موسسه پیام رسانی انتقالات بانکی و مالی(سوئیفت) خبر داد.
به گزارش ایرنا، «حمید بعیدی‌نژاد» روز گذشته در کانال تلگرامی خود نوشت: با نهایی شدن روند ثبت و نصب نرم‌افزارهای لازم، موسسه پیام رسانی انتقالات بانکی و مالی (سوئیفت) اعلام کرده است که چهار بانک جدید ایرانی به شبکه سوئیفت وصل شده و با دریافت کُدهای بانکی لازم، عملیات عادی پیام رسانی از طریق سویفت را انجام می‌دهند.
وی بانک ملت- شعبه ایروان، بانک تجارت-شعبه دوشنبه، بانک ملی-شعبه باکو، و بانک ملی-شعبه عراق را چهار بانک جدیدی عنوان کرد که به سوئیفت متصل شده اند. عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای اضافه کرد: بدین ترتیب با پیوستن این 4بانک ایرانی تاکنون 26بانک ایرانی به سوئیفت وصل شده و از خدمات این موسسه پیام‌رسانی بانکی و مالی استفاده می‌کنند. بعیدی نژاد با بیان اینکه 7بانک دیگر ایرانی نیز پیگیر پیوستن به سوئیفت هستند، اظهار کرد: به غیر از 4بانک جدید، بانک‌های اصلی ایرانی و شعبات آنها که در دوره تحریم‌های بانکی ارتباط آنها با سویفت قطع شده بود، پیش از این به سوئیفت وصل شده‌اند. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ملت، بانک صنعت و معدن،بانک تجارت،بانک توسعه صادرات ایران، بانک ملی ایران، پست بانک ایران، بانک رفاه کارگران، بانک سپه، بانک سینا، بانک توسعه و تعاون،بانک تجارت شعبه پاریس، بانک اروپا-ایران، آلمان، بانک ملی ایران، فرانسه، بانک ملی پی ال سی، انگلستان،بانک ملی پی ال سی شعبه هنگ کنگ و بانک سپه شعبه فرانکفورت از دیگر از بانک‌هایی عنوان کرد که به این شبکه متصل شده اند. به گفته بعیدی‌نژاد 4بانک دیگر ایرانی نیز که بانک‌های غیر تحریمی بوده‌اند کماکان به سوئیفت وصل هستند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه