روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 اسفند 1394  |  اقتصاد  |  کد خبر: 7485
0
0
قانون برنامه پنجم توسعه یک سال تمدید شد
سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان بین دولت و مجلس درباره تصویب قانون برنامه ششم روز گذشته نمایندگان مجلس مصوب کردند که قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه یک سال و تا پایان سال 95 تمدید شود. نمایندگان مجلس بعد از تصویب کلیات طرح دو فوریتی اصلاح ماده 235 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران جزئیات این طرح را با 146 رای موافق، 7 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند.
باکیفیت‌ترین خودروهای داخلی
وزارت صنعت با انتشار جزئیاتی از وضعیت کیفیت خودروهای ساخت داخل، دو خودرو ژاپنی نیو مزدا3 و ویتارا را به عنوان با کیفیت ترین خودروهای بالای صد میلیونی کشور معرفی کرد و نمره قبولی به کیفیت خودروهای چینی داد. در این گزارش خودروها در چهار رنج قیمتی بالای 100 میلیون، 75 تا 100 میلیون، 50 تا 75 میلیون، 25 تا 50 و زیر 25 میلیونی برآورد کیفیت شده‌اند که نیومزدا3، کیا سراتو، جک J5، تندر90 پارس خودرو و سایپا X131 به عنوان با کیفیت ترین خودروهای این رنج قیمتی معرفی شدند.
دولت کسری بودجه ندارد
سخنگوی دولت در خصوص کسری بودجه گفت: همیشه تراز عملیاتی یعنی میزان درآمدها نسبت به هزینه‌های جاری منفی بوده و درآمدها شامل بودجه نفتی نمی‌شود. محمدباقر نوبخت افزود: جایی عنوان شد تراز عملیاتی ما ۴۵ هزار میلیارد تومان است، این کسری بودجه نیست. .
قیمت انواع اسکناس نو شب عید
دلالان بازار آزاد اسکناس این روزها سودهای بالایی را به جیب می زنند. آنها این اسکناس‌ها را به صورت بسته های ۱۰۰ تایی به مشتریان می فروشند، به طوری که قیمت فروش هر بسته اسکناس ۵۰ تومانی، ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی حداقل به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان، اسکناس ۵۰۰ تومانی حداقل به مبلغ ۷۰ هزار تومان، ۱۰۰۰ تومانی به مبلغ ۱۱۵ هزار تومان، ۲۰۰۰ تومانی به مبلغ ۲۱۵ هزار تومان، ۵ هزار تومانی به مبلغ ۵۲۰ هزارتومان و ۱۰ هزار تومانی به مبلغ یک میلیون و ۲۰ هزار تومان فروخته می شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه