روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
19 اسفند 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 7478
0
0
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:
از ایران جز پایبندی به توافق ندیده‌ایم
همدلی - در حالی‌که تلاش‌های فراوانی از سوی لابی صهیونیستی و برخی جمهوری‌خواهان جهت القای عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای صورت می‌گیرد ولی گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین کمیته نظارت بر اجرای برجام، حکایت از اجرای کامل بندهای توافق توسط ایران دارد. در این باره «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا «پایبندی ایران به تعهداتش طبق برجام» را مهم‌ترین نکته گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران دانست و گفت، از ایران جز پایبندی به توافقنامه ندیده‌ایم و با اطمینان در این مورد روشنگری می‌کنیم. به گزارش منابع خبری، کربی در نشست خبری این هفته خود و در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر سطحی‌تر شدن گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران نسبت به پیش از توافقنامه هسته‌ای با ایران اذعان داشت، آنچه مهم است پایبندی ایران به تعهدات خود طبق برجام است.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد: تا به حال هیچ گونه نشانه‌ای مبنی بر عدم پایبندی ایران به تعهدات بر اساس برجام وجود نداشته است. وی درپاسخ به خبرنگاران در خصوص اظهارات اخیر «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه گزارش‌های اخیر آژانس در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران با جزئیاتی کمتر و سطحی‌تر نسبت به پیش از توافقنامه منتشر می‌شود، گفت: گزارش‌های ارزیابی‌های آژانس، پایبندی ایران را به تعهدات خود در برجام تایید می‌کند و برای آمریکا همین کافی است و ما کند‌وکاو در مورد کمتر شدن اطلاعات منتشر شده در گزارش‌های آژانس را لازم نمی‌دانیم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: توافقنامه هسته‌ای، شفافیت‌های بی‌نظیر بین المللی را در خصوص برنامه هسته‌ای ایران بوجود آورده است و از ایران غیر از پایبندی کامل به تعهدات خود طبق توافقنامه چیز دیگری دیده نشده است بطوری که به این درجه از اطمینان رسیده‌ایم که برای همگان در مورد پایبندی ایران به تعهداتش
روشنگری کنیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه