روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
11 اسفند 1394  |  جامعه  |  کد خبر: 6914
0
0
رئیس جمهور سوئیس در موسسه خیریه محک
رئیس جمهور سوئیس، (۸ اسفندماه) در موسسه خیریه محک حضور یافت. محک در این دیدار، ظرفیت‌های حمایتی، درمانی و پژوهشی این سازمان مردم‌نهاد، که حاصل ۲۵ سال اعتماد و همراهی مردمان ایران با کودکان مبتلا به سرطان است را در معرض دید «یوهان اشنایدر آمان» رئیس کنفدراسیون سوئیس و هیات همراه قرار داد. به گزارش خبرآنلاین؛ در این دیدار که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، سفیر سوئیس، هیات بلند پایه‌ سیاسی، اقتصادی و علمی سوئیس، اعضای اتاق بازرگانی ایران و سوئیس، و با حمایت اتاق بازرگانی ایران و سوئیس برگزار شد، یوهان اشنایدر آمان، تنها کنفرانس مطبوعاتی خود در سفر به ایران را در محک به عنوان عضو افتخاری اتاق بازرگانی ایران و سوئیس با حضور رسانه‌های این کشور که او را همراهی کردند، برگزار کرد.
رئیس جمهور سوئیس در این مراسم گفت: شکوفایی ظرفیت اجتماعی برای آنچه در محک دیدم بهترین توصیفی است که می‌توان استفاده کرد. در کمتر از چند دقیقه این ظرفیت را برای کمک‌رسانی به کودکان مبتلا به سرطان دیدم و از اینکه یک سازمان مردم نهاد خود را مسئول این موضوع کرده نشانه این ظرفیت است. این را می‌توان به خوبی دید که در ایران یک فرهنگ برای موضوع انساندوستی حاکم است که این فقط در حوزه مادی نیست. او با تاکید به اینکه علاقه‌مند است قدردانی و احترام خود را نسبت به ظرفیت اجتماعی کشورمان نشان دهد، ادامه داد: تصور نمی کردم بازدید از چنین ظرفیتی در انتظارم باشد. ایران به سمت پیشرفت حرکت می‌کند و من از سر تجربه می‌توانم بگویم که شانس توسعه برای ایران بسیار زیاد است.
رئیس جمهور سوئیس با قدردانی از اعضای اتاق بازرگانی، اعضای هیات مدیره و امنای محک با بیان اینکه دستاوردها و جوایز بین‌المللی ارزشمند محک نشان فعالیت حرفه‌ای این سازمان است، گفت: محک سازمان شگفت انگیزی است و فعالیت حرفه‌ای و گسترده محک در زمینه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان مرا شگفت‌زده‌ کرده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه