روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
11 اسفند 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 6865
0
0
هیچکس نمی‌تواند برای همیشه مردم را فریب دهد
سیدحسن خمینی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود، با انتشار عکسی نوشت: «یاد بگیریم برای رسیدن به حقیقت همراه یکدیگر باشیم.» در صفحه اینستاگرام منتسب به سیدحسن خمینی، بر روی این عکس همچنین نوشته شده است: «غفلت کنیم نسل آینده را ده‌ها پله عقب برده‌ایم. هیچکس نمی‌تواند برای همیشه مردم را فریب دهد.»
سرافراز از صدا و سیما می‌رود؟
همدلی - روز اخبار زیادی مبنی بر استعفای محمد سرافراز از ریاست سازمان صدا و سیما شنیده می شد. حتی شنیده می شد که غلامعلی حداد عادل نماینده کنونی مردم تهران که در انتخابات روز جمعه رای نیاورده است قرار است جانشین سرافراز شود. اما خبرگزاری فارس خبر ریاست حداد عادل بر صدا و سیما را تکذیب کرد. براساس شنیده‌ها سرافراز به دلیل ماجرای شهرزاد میرقلی خان تحت فشار قرار گرفته است. میرقلی خان بازرس ویژه سرافراز بود که به تازگی به عمان مهاجرت کرده و مطالب و عکس‌هایی مغایر با شئون اسلامی را منتشر کرده است. اما دیگر دلیلی که برای استعفای محمد سرافراز عنوان می‌شود؛ با جانشینی حسن خجسته به‌جای محمد سرافراز مرتبط شده است. گویا مسایل مالی صداوسیما و ناکافی بودن بودجه سازمان و برخی اختلافات بر سر بودجه میان دولت و سازمان صداوسیماست. از همین رو سرافراز تصمیم گرفته صندلی ریاست این سازمان را به معاون سابق سازمان واگذار کند. حسن خجسته؛ معاون سابق سازمان صداوسیما در امور صدا، نایب رئیس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه (ABU) در سال ۲۰۰۷ و معاون نظارت و برنامه ریزی صداوسیماست. با این وجود هنوز روابط عمومی سازمان صداوسیما حاضر به پاسخگویی قطعی در این موضوع نشده و هیچیک از این اخبار را تایید یا تکذیب نکرده است.
واکنش خاتمی
به حذف یزدی و مصباح
فارس- عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برخلاف میل بدخواهان مجلس خبرگان پنجم ولایی‌تر و ارزشی‌تر است، گفت: نیامدن آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح دو فقیه وارسته ولایی مایه تاسف است اما خبرگانی که تقویت رهبری است، شکل گرفت. آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نتایج انتخابات خبرگان و مجلس گفت: بنده در رابطه با ترکیب خبرگان قاطعانه می‌گویم که خبرگان دوره پنجم ارزشی‌تر از چهار دوره قبلی خبرگان است و معنای تفصیل این موضوع این است که تمام این ادوار مجلس خبرگان ارزشی بوده اما این دوره علیرغم میل بدخواهان مجلس خبرگان ولایی‌تر شکل خواهد گرفت. آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه با ترکیبی که تاکنون اعلام شده این وفاداری به انقلاب در ترکیب خبرگان دیده می‌شود افزود: نیامدن آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح دو فقیه وارسته ولایی مایه تاسف است ولی آنچه که مایه سپاس از خداوند است اینکه خبرگانی که تقویت رهبری است، شکل گرفت. وی ادامه داد: اینجانب مورد هجمه شدیدترین تخریب‌ها در طول مدت تبلیغات بودم و بنده از سوی آمریکا و انگلیس که بی‌پروا تخریب می‌کردند مورد هجمه قرار گرفتم و از اینکه مغضوب این استکباریان بودم افتخار می‌کنم.
نوباوه بعد از پایان کارش
در مجلس حزب تاسیس می کند
همدلی - بیژن نوباوه نماینده مجلس نهم که در انتخابات هفتم اسفند رای نیاورده است می خواهد بعد از پایان دوره نمایندگی اش حزب جدیدی تاسیس کند. نوباوه می گوید:‌ با توجه به اینکه در مجلس دهم حضور ندارم، بعد از نمایندگی کار رسانه‌ای انجام خواهم داد، اما درصدد تشکیل حزب گسترده‌ای با حضور افکار مختلف هستم که هدف آن ایران و اسلام و منافع کشور است؛ حزبی که تلاش دارم بیشترین آحاد ملت بخصوص جوانان را در خود جای دهد. وی در مورد دلیل انجام چنین کاری گفت: فکر می‌کنم که تشکیل حزب لازم است. یکی از مشکلات ما نبود تشکیلات بادوام است؛ به طوری که در ایام انتخابات حزب‌های خلق‌الساعه تشکیل می‌شود که مردم منویاتشان را نمی‌دانند و تنها به اعتبار تایید و یا رد فلان فردی به افراد در انتخابات رای می‌دهند.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه