روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 اسفند 1394  |  فرهنگ و هنر  |  کد خبر: 6710
0
0
استاد دانشگاه ماینز آلمان:
موزه آبادان اطلاعات ارزشمندی برای انجام پژوهش‌های باستان‌شناسی دارد
پرفسور «بهزاد مفیدی» استاد دانشگاه ماینز آلمان، دکتر بابک رفیعی، دانش آموخته دانشگاه فرانکفورت، و علی زلقی، دانشجوی دکترای باستان‌شناسی آلمان، از آثار تاریخی شهرهای آبادان و خرمشهر دیدن کردند.
به گزارش ایسنا، در بازدیدی که با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند انجام شد پرفسور مفیدی، باستان‌شناس پیشکسوت و مسوول کاوش‌های هفت تپه و هیات همراه موزه‌ آثار تاریخی آبادان، مسجد رانگونی‌ها، بناهای ثبتی و تپه‌ تاریخی موجود در خرمشهر مورد بررسی قرار گرفتند.
مفیدی در این بازدید اظهار داشت: آثار تاریخی موجود در موزه آبادان بسیار غنی بوده و دارای اطلاعات ارزشمندی برای انجام پژوهش‌های باستان‌شناسی است.
همچنین سجاد پاک‌گهر، مدیر موزه‌ آبادان، گفت: تقویت هسته علمی پژوهشی در شهرهای خرمشهر و آبادان یکی از اهداف اصلی این مرکز است که با دعوت پژوهشگران رشته‌های مرتبط با مباحث میراث فرهنگی می‌توان به آن دست یافت.
وی افزود: با ورود این هیات علمی باستان‌شناسی و بازدید از آثار تاریخی روند مطالعه‌ و پژوهش‌های تاریخی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با شتاب بیش‌تری دنبال خواهد شد.
همچنین از سوی پاک‌گهر، مفیدی به عنوان مشاور علمی موزه‌ آبادان معرفی شد.
موزه آبادان به عنوان دومین موزه آثار تاریخی کشور در سال 1338 افتتاح شد و گنبد خاص آن که با اقتباس از گنبد اورچین حرم حضرت دانیال (ع) واقع در شوش ساخته شده از شاخصه‌های معماری آن است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه