روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
09 اسفند 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 6687
0
0
تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت انتخابات است
انتخاب - سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است. سیامک ره پیک افزود: پیش از پایان مهلت اخذ رای، شمارش آرا براساس تشریفات قانونی شروع شد و ناظران شورای نگهبان در فرآیند شمارش آرا نظارت می کنند. وی تصریح کرد: در حوزه هایی که تعداد شرکت کنندگان کمتر بود ، شمارش آراء به پایان رسیده است. سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: طبق مقررات قانونی در هر شعبه ای که شمارش آرا به اتمام می رسد، صورت جلسه براساس تفکیک نوع آراء تنظیم و به امضای مسئولان شعبه می رسد. ره پیک ادامه داد: از نظر نظارتی، صورت جلسه تنظیم شده مربوط به امر نظارت بوده و به هیئت های نظارت تحویل داده می شود. وی تصریح کرد: تایید صحت انتخابات در هر حوزه انتخابیه در آینده و پس از بررسی شکایات و اعتراضات، اعلام خواهد شد. سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تاکید کرد: تایید نهایی نتایج انتخابات منوط به تایید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است. ره پیک افزود: موعدی برای اعتراض و شکایت از روند انتخابات در حوزه های انتخابیه تعیین شده است و پس از پایان این مهلت و جمع آوری شکایت به پرونده حوزه انتخابیه رسیدگی خواهد شد.
نتیجه انتخابات قم مشخص شد
خبر آنلاین - احمد امیرآبادی فراهانی، علی لاریجانی و مجتبی ذوالنوری بیشترین آرای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قم را کسب کردند. نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه قم نشان می‌دهد که از مجموع ۴۶۴ هزار و ۷۱ رای، احمد امیرآبادی فراهانی با ۲۲۵ هزار و ۵۵۶ رای، علی لاریجانی با ۱۶۲ هزار و ۴۰ رای و مجتبی ذوالنوری با ۱۴۳ هزار و ۶۵۴ رای بیشترین آرای این دوره از انتخابات را از آن خود کردند. تعداد واجدان شرایط شرکت در انتخابات استان قم ۷۶۷ هزار و ۷۳۰ نفر بودند که در این دوره از انتخابات ۴۶۴ هزار و ۷۱ نفر آرای خود را به صندوق‌های رای انداختند.
آغاز شمارش
آرای مجلس در تهران
ایلنا- پس از شمارش آرای مجلس خبرگان در تهران، شمارش آرای مجلس حوزه تهران آغاز شد. محمدحسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور دیروز عصر گفت: در بسیاری از حوزه‌ها شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری به اتمام رسیده و شمارش آرای مجلس شورای اسلامی نیز شروع شده است. مقیمی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام نتایج اولیه انتخابات خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران، اعلام کرد: آنچه اعلام شده، مربوط به کلیه حوزه‌های اخذ رای در استان تهران بوده است. او در پاسخ به این سوال که شمارش آرای حوزه انتخابیه تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی از چه زمانی آغاز می‌شود، گفت:‌‌ همان طور که پیش از این نیز اعلام کردیم ابتدا شمارش آرای مجلس خبرگان را انجام می‌دهیم و سپس نوبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌رسد. رئیس ستاد انتخابات کشور یادآور شد: در بسیاری از حوزه‌ها شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری به اتمام رسیده و شمارش آرای مجلس شورای اسلامی نیز شروع شده است. مقیمی خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعاتی که باید در اختیار مردم قرار گیرد، از طریق رسانه‌های رسمی کشور انجام خواهد شد.
دلواپسانی که در مجلس دهم نیستند
پارسینه - پنج نماینده دلواپس مجلس نهم رای نیاوردند. رجب رحمانی نماینده تاکستان، فتح‌اله حسینی نماینده سرپل ذهاب، روح‌الله عباسپور نمانیده بویین زهرا، بهرام بیرانوند نماینده بروجرد و سیدمرتضی حسینی نماینده قزوین در مجلس دهم حضور نخواهند داشت. فتح‌اله حسینی ضارب علی مطهری در تریبون مجلس شورای اسلامی است که گویا با تغییر مجلس از بهارستان خارج می شود. بهرام بیرانوند نیز پس از مصافحه وزیر خارجه کشورمان با رئیس جمهور آمریکا پشت تریبون مجلس به وی هتاکی کرد. حسینی نماینده قزوین نیز طراح ممنوعیت اپیلاسیون در آرایشگاه های زنانه است.
پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات شیراز
مهر - انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز به دور دوم کشیده خواهد شد. بر این اساس مسعود رضائی (اصلاح طلب)، علی اکبری (اصلاح طلب)، جعفر قادری (اصولگرا) و سید احمدرضا دستغیب (اصولگرا) در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز بر سر ۲ کرسی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. قبل از این بهرام پارسایی (اصلاح طلب) با بیش از ۲۰۰ هزار رای و فرج الله رجبی (اصلاح طلب) با بیش از ۱۹۰ هزار رای به عنوان نمایندگان شیراز معرفی شده بودند. به این ترتیب دو نماینده اصلاح طلب مستقیما به مجلس راه یافتند و دو نماینده دیگر لیست اصلاح طلبان به دور دوم رسیدند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه