روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 شهریور 1398  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 65826
0
0
نذر پدری
نذر پدری
مهدی توکلی: سال‌ها بود که حاج‌آقا لواسانی طبق یک سنت قدیمی خانوادگی شب‌های تاسوعا و عاشورا در محله قلهک نذری می‌داد. به همین خاطر یک هفته مانده به آغاز ماه محرم به دفتر ‌حاج‌آقامرتضی که مدیریت یک شرکت تهیه غذا را در محله بر عهده داشت مراجعه می‌کرد و سفارش طبخ غذا برای آن دو شب را می‌داد.
سالی که ‌حاج‌آقا لواسانی دارفانی را وداع گفت، اکثریت قریب به اتفاق اهالی محل که از هم سن و سال‌های خود مرحوم بودند اعتقاد داشتند بعد از فوت ‌حاج‌آقا این چراغ خرج دادن برای امام حسین خاموش خواهد شد، چون آقانادر پسر ‌حاج‌آقا لواسانی را که استاد دانشگاه بود، یک روشنفکر فکلی می‌دانستند که به هیچ عنوان خط و ربطش به مرحوم ‌حاج‌آقا نرفته است.
اما آقانادر در اولین محرمی که پدر نبود، در همان تاریخ یک هفته مانده به شروع ماه به دفتر ‌حاج‌آقامرتضی مراجعه کرد و به همان مقدار غذایی که مورد نظر پدرش بود برای دو شب تاسوعا و عاشورا سفارش داد و در انتها درخواستی از ‌حاج‌آقا مرتضی داشت و آن اینکه برای آن دو شب یک خودروی حمل غذا به همراه راننده در اختیارش قرار دهد. آقاحشمت راننده خودروی حمل غذایی که درآن دو شب آقانادر را تا مناطق حاشیه‌ای و محلات کوره پزخانه‌های جنوب تهران همراهی کرده بود، بعد‌ها راوی قصه‌های دردناکی از گرسنگی و فقر بچه‌های آن ناکجا آبادهای شهر برای همکاران خود شده بود...
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه