روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 شهریور 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 65820
0
0
برگزاری چهارمین دوره اردوهای دوستی سازمان جوانان هلال احمر درهمدان
همدان- خبرنگار همدلی:چهارمین دوره اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور به میزبانی هلال احمرهمدان همزمان با یکم شهریور و روز همدان با یکصد و پنجاه دانش آموز رسماً کلید خورد.
این دانش آموزان از استانهای غرب و جنوب غرب به همدان آمدند تا با شرکت در چهارمین مرحله اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، صلح و دوستی را با تکیه بر گفتگو ترویج کنند دانش آموزان دختر شرکت کننده در این اردو با همراهی سرپرستان خود که از سوی جمعیت‌های هلال احمر و اداره اموزش وپرورش استانها معرفی شده اند، در اردوگاه فرهنگی تربیتی ابوذر همدان مستقر شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان در بخشی از سخنان خود به میراث فرهنگی و تاریخی به یادگار مانده از هزاره‌های پیشین در همدان اشاره کرد و گفت:باید دانش آموزان با بازدید از این اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری، بیشتر با داشته‌های ارزشمند ایران زمین آشنا شده و آنها را قدر بدانند.
معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان نیز در نشست توجیهی سرپرستان این اردو با بیان اینکه سعی کرده ایم برنامه‌های متنوعی را برای دانش آموزان شرکت کننده در اردو در نظر بگیریم، از برگزاری سه کارگاه همدانشناسی، آشنایی باتاریخچه نهضت بین المللی هلال احمر وصلیب سرخ مخاطرات زیست محیطی برای این دانش آموزان خبر داد.
مریم پاک بین با بیان اینکه تقویت مهارت‌های فردی و فعالیت‌های گروهی نیز دو هدفی هستند که در این اردو دنبال می‌کنیم، از پخت دو وعده غذایی به وسیله خود دانش آموزان و با نظارت وهمراهی مربیان و مسابقه گنج یابی به عنوان نمونه نام برد.
رئیس اداره دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نیز که همزمان با آغاز پذیرش دانش آموزان در محل این اردو حاضر شد، با تقدیر از مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان برای قبول این میزبانی، خطاب به سرپرستان گفت: مسئولیتی که شما برعهده گرفته اید مسئولیت بسیار سنگینی است و لازم است سرحد توان خود را به کار بگیرید تا ضمن کمک به برگزارکنندگان اردو در بهره مندی دانش آموزان از برنامه‌های پیش بینی شده، حافظ سلامت و امنیت آنهاباشید.
سمیه شیخ محمدی همچنین از انتخاب یک تیم و یک دانش آموز به عنوان تیم و فرد بشردوست این مرحله از اردوها خبر داد و افزود: با هدف ترویج بشردوستی در میان دانش آموزان و با درنظر گرفتن شاخص‌هایی، به یک تیم و یک فرد منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه