روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
17 شهریور 1398  |  ورزش  |  کد خبر: 65818
0
0
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد خبر داد:
اعزام 600 پاکبان و 100 دستگاه اتوبوس به کشور عراق
مشهد - رضا خواجه نائینی با اشاره به شرایط افرادی که در لیست اعزام به کشور عراق در قالب کاروان خدام السین (ع) قرار می‌گیرند، گفت: شرایط اعزام افراد در فراخوانی منتشر می‌شود و کسانی که تمایل دارند برای خدمت‌گزاری اعزام شوند، انتخاب می‌گردند.
وی عنوان کرد: تلاش می‌شود افرادی انتخاب شوند که زیارت اولی باشند. همچنین با توجه به گرمی هوا و تراکم جمعیت، افراد اعزامی باید از توانمندی جسمی برای حضور و خدمت‌رسانی برخوردار باشند. در عین حال تخصص افراد در اعزام نیز دارای اهمیت است.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به استقبال روز افزون از سفر زیارتی اربعین طی سال‌های گذشته، بیان کرد: امسال نیز انتظار می‌رود با توجه به حذف روادید از این سفر معنوی، میزان حضور زائران و عزاداران خاندان عصمت و طهارت (ع) در عراق افزایش داشته باشد.
خواجه نائینی با بیان اینکه اعزام نیرو و ماشین‌آلات برای کمک به برادران دینی‌مان در عراق بخشی از وظیفه ما است، خاطرنشان کرد: در این راستا هر ساله ستاد ملی اربعین اقدام به تقسیم‌بندی وظایف و برنامه‌ریزی امور در بین شهرداری‌های کشور می‌کند که شهرداری مشهد نیز با تقبل کار حمل و نقل و نظافت بخشی از شهر نجف و نزدیک مرز، در خدمت‌گزارای به زائران و عزاداران می‌کوشد.وی به اعزام 600 نفر پاکبان در ایام اربعین حسینی به کشور عراق اشاره کرد و گفت: همچنین 100 دستگاه اتوبوس به همراه تعدادی ماشین‌آلات نظافتی نیز به این کشور اعزام می‌شود.
معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد به بازدیدها و نشست‌های بین مدیریت شهری مشهد و شهر نجف طی سال‌های گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: عتبه نجف همواره از همکاری مدیریت شهری مشهد در ایام اربعین تشکر و قدردانی کرده و اعلام رضایتمندی کردند.
خواجه نائینی خاطر نشان کرد: مدت 4 سال است که شهرداری مشهد این وظیفه را به صورت مستمر به انجام می‌رساند و برای ارائه بهتر خدمات می‌کوشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه